



Recensioner
Liselotte | 2019-05-13
Behagligt läppstift med en lagom matt finish, skulle inte säga att den är matt matt utan snarare liiiiite lite fuktigare än ett supermatt läppstift. Men fin finish, behaglig på och ett lager räcker för bra täckning och hyfsat bra hållbarhet vid måltid.
E | 2019-04-07
Har svårt för matta läppstick då de alltid torkar ut. Denna är behaglig fast den är matt, går fint under lite fukt på läpparna sen läppstiftet på. Känns inte torkande på läpparna. Fina färger! Bra kvalite som håller i timmar.
Marie | 2018-10-28
Har färgen 510 som är den perfekta nude för mig. Den är som en ljus blush färg, inte orange som den ser ut på bilden här. Lite för torr för mina läppar som sådan, men blir perfekt med lypsyl under eller ovan.
Mer Information
Lancôme L'Absolu Rouge Drama Matte är det mest matta av alla Lancôme L’Absolu Rouge-läppstift med en pudrig och mer intensivt pigmenterad finish. Läppstift som håller länge och ger en behaglig känsla.
Färg:Rosa











