Nice Price
1 / 1
Nice Price

Pink Pineapple Dry Shampoo

Variant:200 ml
Nice Price
49 kr
Du får 49 poäng som medlem

Handlas endast online

Slutsåld i butik

Batiste Pink Pineapple är inspirerad av rosa ananas och har en fruktig och lättsam doft av en fruktcocktail innehållandes toner av granatäpple, guava och äpple. Ett effektivt torrschampo som omedelbart ger ditt hår en nytvättad känsla. Sprayflaskan är enkel att använda och du blir redo för nästa äventyr på ett kick! Innehåller risstärkelse som suger upp överflödigt fett från hårbotten och rötterna samt ger ett extra lyft.
Användning: Spraya på ca 30 cm avstånd mot hårrötterna, massera in väl och kamma sedan igenom för att avlägsna överflödig produkt.
Tips: Spraya i nytvättat hår för en frisyr med extra volym och stadga.
Butane, Isobutane, Propane, Oryza Sativa (Rice) Starch, Alcohol denat., Parfum (Fragrance), Distearyldimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll1 stk
VarumärkenBatiste
KategoriNice Price Hårvård
Visa alltBatiste Nice Price Hårvård
Artikelnummer90008688
EAN5010724532249

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

4.3
Baserat på 6 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
53
42
31
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
N
Nathalie
2021-04-08
Har provat många torrschampon men återgår alltid till Batiste då andra märken har haft för lite produkt eller att flaskorna gått sönder och de har börjat läcka. Tycker om lukten på denna även om den känns lite för stark i badrummet.
S
Sofia
2020-10-22
Batiste är bäst på marknaden! Åtminstone när det kommer till att fräscha upp håret och ta bort känslan av flottigt hår. Men alla deras torrschampon luktar väl mycket, och inte särskilt gott. Så även detta, men åtminstone en av de godare dofterna.
C
Catharina
2019-04-25
Funkar lika bra som resterande Batiste torrschampon men luktar fjortis. Gott, men något opassande för personer över 16.
C
Clara
2018-11-29
Världens bästa torrschampoo. Lukten är god (tycker även alla de övriga från batiste luktar gott)
Visar 4 av 6