Nice Price
1 / 1
Nice Price

XXL Volume Spray

Variant:200 ml
Nice Price
49 kr
Du får 49 poäng som medlem
Batiste XXL är ett torrschampo som ger extra mycket stadga och maxad volym. Innehåller keratin som stärker håret samt inca inchi olja som ger näring. Ett effektivt torrschampo som omedelbart ger ditt hår en nytvättad känsla. Sprayflaskan är enkel att använda och du blir redo för nästa äventyr på ett kick! Innehåller risstärkelse som suger upp överflödigt fett från hårbotten och rötterna samt ger ett extra lyft.
Användning: Spraya på ca 30 cm avstånd mot hårrötterna, massera in väl och kamma sedan igenom för att avlägsna överflödig produkt.
Tips: Spraya i nytvättat hår för en frisyr med extra volym och stadga.
Butane, Isobutane, Propane, Oryza Sativa (Rice) Starch, Alcohol denat., Talc, Silica, Parfum, Cocoyl Hydrolyzed Keratin, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Distearyldimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Tocopherol, Alpha - Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool.

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll1 stk
VarumärkenBatiste
KategoriNice Price Hårvård
Visa alltBatiste Nice Price Hårvård
Artikelnummer89073162
EAN5010724529072

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

2.6
Baserat på 5 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
51
40
32
20
12
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
E
Emilia
2022-06-27
Ger volym men blir rätt tjockt lager som sitter kraftigt i rötterna. Helt ok doft men luktar starkt. Funkar som ett vanligt torrschampo men skulle ha köpt ett annat från deras märke annars. Kommer inte köp igen
M
Marika
2021-01-31
Använt denna i flera år och kan inte leva utan den. Ger struktur till mitt annars tjocka men platta hår. Det är drygt och man behöver inte använda mycket för att uppnå önskad effekt.
N
Nordström
2020-05-29
Jag gillar den. Inget torrschampo och därför ingen torrschampoeffekt direkt men en himla massa volym och stadga som håller länge! Ger lite mer strävhet till ett nytvättat hår!
J
Johanna
2018-03-13
Har provat lite olika torrshampoon från Batiste men detta är nog det värsta. Hatar hur det här torrshampoot får mitt hår att kännas. Det är alldeles för "heavy" för mitt hår och när det väl är i så är...
Visar 4 av 5