1 / 1
Storlek:50 ml
290 kr
Du får 290 poäng som medlem
Detta intensivt reparerande bonding serum är berikat med innovativ Bonding Molecule, som omedelbart reparerar skadade bindningar och återuppbygger keratinkedjorna så att håret stärks, elasticiteten förbättras och framtida skador motverkas. Den innehåller också Vitamin E som har antioxidativa egenskaper och gör håret mjukare, glansigare och lättare att reda ut. Provitamin B5 tillför fukt till både hår och hårbotten. Repair Bonding Serum reparerar skadat hår intensivt och gör att håret känns och upplevs mjukare, friskare och starkare.

Doft: Subtil, blommig doft – med noter av cederträ, jasmin och persika

Hårtyp: Passar alla hårtyper. Speciellt framtagen för skadat hår.

Dermatologiskt testad och vegansk

9 av 10
•upplever att deras hår känns starkare, friskare och glansigare efter första användningen av rutinen Björn Axén Repair*
•skulle rekommendera rutinen Björn Axén Repair till en vän efter 28 dagars användning*

10 av 10
•upplever att deras hår blir mjukare efter första användningen av rutinen Björn Axén Repair*
•upplever att hårets struktur förbättras och att håret blir mer lätthanterligt efter första användningen av rutinen Björn Axén Repair*

Kliniska tester visar också att håret repareras efter första användning**

*Effekt vid konsumenttester på 100 deltagare
**Effekt vid kliniska tester
Applicera en liten mängd från mitten av längderna och ut i topparna i handdukstorkat hår efter behandling med schampo och balsam. Använd mer för längre hår eller om håret är mycket skadat. Skölj inte ur. Låt håret torka naturligt eller fortsätt med styling. För maximal reparerande effekt, applicera serumet i vått hår före schamponering, låt verka i 10-20 minuter och schamponera sedan. Repair Bonding Serum kan också appliceras i torrt hår. Kombinera med övriga produkter i Björn Axén Repair serien för ökad reparerande och återuppbyggande effekt.
Innehåll50 ml
Enhetspris5.800 kr/l
VarumärkenBjörn Axén
KategoriSerum & Silkesdroppar
Visa alltBjörn Axén Serum & Silkesdroppar
Artikelnummer842520
EAN7350001700427

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vi har gjort det enkelt för dig att hitta våra professionella hårprodukterna eftersom alla är markerade med «Pro Hair».
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

5
Baserat på 1 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
51
40
30
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
B
Birgitta
2 mån
Jag masserade in produkten i blött hår och lät det verks i 20 minuter före schamponering. Duttade dessutom i lite i topparna efter handdukstorken. Verkligen supernöjd efter första gången!
Visar 1 av 1