1 / 1

Sun Soul Face & Body After Sun

Variant:200 ml
Pris: 429 kr
Du får 429 poäng som medlem
Med denna produkt får du fri leverans ·
Sun Soul Face & Body After Sun är en lugnande och svalkande aftersun. Med sin gelcreme-formula absorberas cremen snabbt och lämnar huden fräsch och uppfriskad. Ger omedelbar återfuktning och reparerar huden efter solning. Innehåller physalisextrakt som liknar kortison i sin förmåga att ge lindring till solsveda och rodnad. Den DNA-skyddande peptiden härmar vår egen reparationsprocess mot UV-strålning och minimerar på så sätt skadorna som kan uppstå av UV-strålning. Arganoljan ger näring och stärker barriären som blir nedsatt på grund av solens strålar och bad. En mycket behaglig doft som är skapad med den nya generationens ingredienser vilket betyder att den är helt biologiskt nedbrytbar. Vegansk. Innehåller 77,8% ingredienser från naturliga källor.

För vem: För dig som har vistats i solen under en längre period och behöver återfukta och ge lindring till kroppen.

Styrkor: Hjälper till att reparera huden efter solexponering och minimerar rodnad och irritation som uppkommer av solens strålar.
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Kundrecensioner

2
Baserat på 1 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
50
40
30
21
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
L
Linnéa
2022-07-05
Inte bättre än någon annan after sun/body lotion, dessutom svår att arbeta in. Alldeles för dyr för det mediokra resultatet.
Visar 1 av 1