1 / 1
Variant:100 ml
Pris: 399 kr
Du får 399 poäng som medlem

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Koncentrerad multiaktiv produkt som motverkar inflammation i hårbotten och därav följande klåda.
Dämpar omedelbart irritation och har en effektiv och långvarig lindrande verkan. Den kan även användas efter en behandling mot mjäll, i händelse av överproduktion av talg (sebum) och torr hårbotten, eftersom dessa problem ofta ger upphov till klåda. Berikad med zanthoxylum alatum, en perennväxt som används inom kinesisk medicin på grund av sina lugnande och smärtlindrande egenskaper eftersom den dämpar funktionen hos sensoriska nervceller.

Applicera Calming Superactive på känsliga områden eller områden med klåda. Massera in tills det har absorberats helt. Skölj inte. Kan användas när som helst om det anses lämpligt. För omedelbar lindring. pH: 5,4.

Volym: 100 ml
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Vill du ge din hårrutin en glow-up? 3 smarta sätt

Kundrecensioner

5
Betyg 5.0 av 5 stjärnor
Baserat på 2 recensioner
Recensera produkten

Dela dina åsikter med andra kunder

Välj ett betyg

Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering.

Recensioner från Sverige
  • J
    jenny
    2024-01-06
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Jag har torr, känslig och kliande hårbotten. Den här lindrar klådan näst intill direkt efter applicering Doftar starkt, men blir inte fet/oljig i håret. Funkar i både handdukstorkat och torrt hår.

  • E
    Evelyn
    2022-02-25
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Ta bort klådan på en gång!