1 / 1
Variant:250 ml
Pris: 339 kr
Du får 339 poäng som medlem
Fuktgivande schampo som ger smidigt och följsamt hår. För alla hårtyper. Innehåller milda rengörande ämnen och ger en krämig känsla. Används när håret saknar elasticitet eller är i dålig kondition. Formulan är berikad med phytoceuticals från plommon, rik på polyfenoler och flavonoider, som har en antioxidanteffekt och som bekämpar fria radikaler och cellernas åldrande. pH: 5,5.

Doften kommer från ros, jasmin och ylang ylang.

Volym: 250 ml
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Vill du ge din hårrutin en glow-up? 3 smarta sätt

Kundrecensioner

3.3
Betyg 3.3 av 5 stjärnor
Baserat på 3 recensioner
Recensera produkten

Dela dina åsikter med andra kunder

Välj ett betyg

Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering.

Recensioner från Sverige
  • L
    Linda
    46 år
    7 mån
    Betyg 4.0 av 5 stjärnor
    Härligt schampo

    Så god doft, men just denna upplever jag till skillnad mot Davines andra schampon, inte vara så dryg så man behöver ta ganska mycket.

    Linda rekommenderar denna produkt
  • T
    Tove
    2022-01-07
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Rengör på djupet och stärker mitt tunna, blonda hår!

  • ?
    -slettet-
    2020-12-16
    Betyg 1.0 av 5 stjärnor

    Jag har alltid vart nöjd med Davines produkter och använt i flera år men denna produkt har inte gjort rent mitt hår ordentligt. Mitt hår blev flottigt så snabbt och behövde schamponera tre gånger varje gång jag tvätta håret. Har använt dom vanliga schampon tidigare och de är så mycket bättre!