Spara 30%
1 / 1
Spara 30%

Aloe Vera Hand & Cuticle Cream

Medlemspris
Pris: 55,30 kr
Original pris:79 kr
Spara 24 kr

Member Deal 30%

Slutsåld online

Ej tillgänglig

Specialprodukt för torra händer och nagelband. Vårdar, skyddar och verkar mjukgörande. Berikad med Aloe vera, fjällkvanne, solrosolja, kakaosmör, sheasmör, vitamin E och panthenol. Ger näring, återfuktar och har en lugnande effekt. Går snabbt in i huden. Appliceras varje dag och hur ofta du vill. Vegansk formula, innehåller ej råvaror med animaliskt ursprung. Tillverkad i Sverige.
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Hitta din nästa makeup look med KICKS Makeup Advisor

Kundrecensioner

4.3
Baserat på 3 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
52
40
31
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
?
-slettet-
1 år
Mycket bra,och doftar gott. Ett Stort minus dock: Det står i beskrivningen här att den innehåller 35g. Men på förpackningen jag fick hem stod det 20g. Dyrt med 79kr för 20gram.
M
Maria
2023-03-31
Helt fantastisk handkräm. Ganska dryg, men tuben känns ändå lite liten. Trots det är den värd priset och jag kommer att köpa den igen.
R
Renata
2022-07-10
Min favorit kräm för både naglar och händer. Jag brukar lägga en droppe vid varje nagelband och sedan smörja in. Använder dagligen när det är kallt ute.
Visar 3 av 3