1 / 1
Storlek:50 ml
715 kr
Du får 715 poäng som medlem
Diesel BAD Eau de Toilette. Förförelsen börjar med en spännande ström av citrusnoter och kalla kryddor. Bergamott, upplivad av kardemumma och lavendel, överrumplar dig först ... Sedan, som svettdroppar på en mans utmejslade kropp, adderar de salta kaviartonerna en beroendeframkallande känsla av erotik. Provocerande. Frestande. Grova, maskulina noter av tobak och irisrot höjer temperaturen.

-

Dessa berusande noter får dig till slut att tappa kontrollen. Den förföriska, maskulina Bad-flaskan är klädd i något som ser ut som grovt svart läder, en flirt med den klassiska svarta bikerjackan.

-

Vi har använt oss av en ny, banbrytande teknologi för att ta fram den läderaktiga ytan som i själva verket är mikrograverat glas. Det är resultatet av en innovativ ingraverings- och tryckteknik.

-

Vid en första anblick ser flaskan ogenomtränglig ut, men den transparenta Bad-logon ger dig en glimt av insidan.

-

Flaskan har flammande koppar på insidan, vilket gör att det ser ut att brinna inuti.

-

Skådespelaren Boyd Holbrook är Bad-doftens ansikte.

Klassificering: Eau de toilette
Doftfamilj: Trä
Noter:
Toppnoter: bergamott, kardemumma, violblad, lavendel
Mellannoter: kaviarackord, orrisrot, salvia, salt-ackord
Basnoter: tonkaböna, Ambroxan, tobak, patschuli
FormSpray
DoftfamiljAromatisk
560187 12 - ALCOHOL PARFUM / FRAGRANCE AQUA / WATER BENZYL SALICYLATE LIMONENE BENZYL ALCOHOL LINALOOL COUMARIN BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE CITRONELLOL ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE CITRAL DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE ALPHA-ISOMETHYL IONONE HYDROXYCITRONELLAL GERANIOL METHYL ANTHRANILATE BENZYL BENZOATE (F.I.L. B187574/1)

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll50 ml
Enhetspris14.300 kr/l
VarumärkenDiesel
SerieBad
KategoriEau de Toilette
Visa alltDiesel Eau de Toilette
Visa alltBad Eau de Toilette
Artikelnummer687019
EAN3605522052826

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

4.8
Baserat på 6 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
55
41
30
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
J
Jennie
1 år
Sonens favorit :) Han fullkomligt älskar doften
A
Alan
2021-01-01
Riktigt god doft
R
R
2019-01-23
Den luktar sååå gott och riktigt fräscht!
J
Josefin
2016-10-15
Köpte denna till min lillebror i födelsedagspresent. Den luktar riktigt fräscht! :) Både pappa, morfar och bröder gillade denna!
Visar 4 av 6