1 / 1

Skin-Prep Perfecting Cleansing Oil

Storlek:150 ml
Pris: 385 kr
Du får 385 poäng som medlem
Med denna produkt får du fri leverans ·

Finns även i presentask

Filorga
Skin-Prep Duo Cleansing Oil & Cleansing Foam
300 ml
Pris: 595 kr
Skin-Prep Perfecting Cleansing Oil är en rengöringsolja som effektivt avlägsnar överflödig talg, föroreningar och makeup – inklusive vattenfast. Produkten är steg 1 i FILORGAs Skin-Prep-protokoll, och rengör huden skonsamt samtidigt som den förbereder huden för efterföljande steg i rutinen. Den närande formulan har en omedelbart förnyande effekt: huden blir rengjord, upplevs slätare och får ökad komfort. Innehåller 100 % ingredienser av naturligt ursprung. Passar alla hudtyper, även känslig hud.

• Tar bort vattenfast makeup
• Ger en slätare hud
• Passar alla hudtyper

Skin-Prep är en rengöringsserie i tre steg – Soft Cleansing, Deep Cleansing och Extraction – som ger omedelbara och synliga resultat för en “new skin”-effekt. Utforska samtliga produkter för att hitta den optimala rutinen för din hud.
Applicera på torr hud. Tillsätt vatten och massera för att rengöra huden. Skölj av. Detta är steg 1 i FILORGAs Skin-Prep-rutin.
HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, DECYL OLEATE, POLYGLYCERYL-4 OLEATE, POLYGLYCERYL-2 SESQUIOLEATE, AQUA (WATER, EAU), TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATES

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll150 ml
Enhetspris2 566,67 kr/l
VarumärkenFilorga
KategoriCleansing Oil
Visa alltFilorga Cleansing Oil
Artikelnummer827756
EAN3540550014913

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Skin Analytics: Hitta rätt hudvård för din hud

Kundrecensioner

5
Baserat på 3 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
53
40
30
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
E
Erica, 45 år
2 mån
Återfuktande rengöring.Jag använder denna som rengöring på morgonen. Då det är en olja så passar jag på att massera ansiktet samtidigt. Den gör rent utan att torka ut huden och det är precis vad jag behöver på morgonen.
U
Ulrika, 55 år
5 mån
BraAnvänder hela skin prep serien återkommande!
C
Carola
1 år
Jag har mycket torr och atopisk hud. Denna är super! Tvättar efteråt med Filorgas rengöringsskum. Är 50+
Visar 3 av 3