Spara 20%
1 / 1
Spara 20%

Ready Set Fix

Variant:100 ml

Endast 21 dagar kvar - Se hela erbjudandet

239,20 kr299 krSpara 60,-
Du tjänar 240 poäng hos KICKS Club
Slutsåld online
Altid gratis Click & Collect i Kicks butik ·
READY SET FIX. En ultra-fixerande setting spray som fixerar och förlänger hållbarheten på din makeup. IDUN Minerals Ready Set Fix Setting Spray får din makeup att hålla för både en lång arbetsdag eller en sen utekväll, så att du är redo för allt! Använd som ett sista steg i din makeup-rutin för att smälta samman makeupen med huden och få ett jämnt resultat. Med den viktlösa och icke-klibbiga formulan får din hy en naturlig lyster.

IDUN Minerals Ready Set Fix Setting Spray är vegansk, parfymfri och dermatologiskt testad. Passar alla hudtyper, även de mest känsliga.

Flaskan är återvinningsbar och tillverkad av 100% återvunnen PET. Pumpen och locket är gjorda av PP-plast. Sorteras som plastförpackning.
Använd efter makeup för att fixera din look. Håll flaskan 30 cm från ansiktet och spraya jämnt. Håll ögon och mun stängda. Om sprayen kommer i ögonen, skölj noggrant med vatten.

Flaskan är tillverkad av 100 % återvunnen PET-plast och locket och pumpen är tillverkade av PP-plast. Ta bort korken från flaskan och återvinn förpackningen genom att sortera delarna som plastavfall. För att minska transporterna tillverkas förpackningen i Italien, i närheten av vår italienska fabrik.
Aqua / Water, Pentylene Glycol, Polyester-5, PVP, Phenoxyethanol, Hydroxyacetophenone, Sodium Metabisulfite, Sodium Acetate, Sodium Hyaluronate.

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll100 ml
Enhetspris2.392 kr/l
VarumärkenIDUN Minerals
SerieMakeup
KategoriSetting Spray
Visa alltIDUN Minerals Setting Spray
Visa alltMakeup Setting Spray
Artikelnummer843500
EAN7340074717057

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

4.3
Baserat på 12 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
59
40
31
21
11
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
T
Trisha
1 d
Bra produkt, gillar verkligen finishen. MEN sprayfunktionen slutade fungera efter 3 användningen. Har tagit loss och tvättat munstycken men trots det kommer det antigen bara en hård stråle, eller en supersvag mist. Produktionsfel?
I
Ida
1 mån.
Bra!! Men inte värd 299kr…den håller sminket på plats men den känns på huden och blir nästan som ett tajt lager över ansiktet efter några timmar. MEN! Helt fantastiskt ”sprut” misten är magiskt och det blir en jättefin och jämn applikation.
M
Medea
1 mån.
Jag grät före en fest och kunde sen gå på festen utan att behöva touch up nånting!!
T
Tesan
1 mån.
Bästa jag testat!
Visar 4 av 12