1 / 1
Färg:321 Ophélie
Pris: 445 kr
Du får 445 poäng som medlem

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Petal Soft Lipstick Crayon är ett krämigt läppstift i pennformat som glider lätt över läpparna och ger en byggbar, naturlig färg med en mjuk, “blurred” finish. Den lätta, återfuktande formulan gör det bekvämt att bära hela dagen samtidigt som den vårdar läpparna.

Funktioner & Fördelar:
• Återfuktande och vårdande: Berikad med hallonfröolja och mangosmör för omedelbar och långvarig mjukgörande återfuktning.
• Sammetslen finish: Ger en elegant, matt finish som känns smidig och behaglig utan att torka ut.
• Lätt att applicera: Pennformatet möjliggör exakt och enkel applicering, även när du är på språng.
• Långvarig och bekväm: Håller färgen fräsch hela dagen utan att kännas tung eller klibbig.

Finns i flera tidlösa nyanser som passar alla hudtoner. Laura Mercier Petal Soft Lipstick Crayon är den perfekta accessoaren för en naturlig, sofistikerad och lyxig läpp-look.

Laura Mercier Petal Soft Lipstick Crayon ger dig mjuka, återfuktade läppar med en elegant och naturlig finish hela dagen.
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Hitta din nästa makeup look med KICKS Makeup Advisor

Kundrecensioner

2.5
Betyg 2.5 av 5 stjärnor
Baserat på 2 recensioner
Recensera produkten

Dela dina åsikter med andra kunder

Välj ett betyg

Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering.

Recensioner från Sverige
  • C
    Carolina
    2023-11-06
    Betyg 3.0 av 5 stjärnor
    34 Élodie

    I Love the colour, texture, how versatile is to handle and use, but I expected to moisturise for longer ... my lips get dry after few time using.

  • K
    K
    2023-02-23
    Betyg 2.0 av 5 stjärnor
    34 Élodie

    Fint läppstift. Lätt och skir finish. Tyvärr väldigt besviken på färgen Amélie som ser varmt korallrosa ut på bilden men som i verkligheten är knappt noterbar och mer rosa än korall. Passade inte mig tyvärr.