
Bara på KICKS
1 / 1
Fingertip brush är en makeup-borste som är utformad för att efterlikna en fingertopp. Den runda, välvda borsten formar sig efter ansiktets konturer och gör det enkelt att applicera din foundation med perfekt resultat. Den ger en mjuk och skulpterad finish och är speciellt framtagen till MAKETHEMAKEs Cica Buildable Base Foundation, men fungerar fint även till andra flytande makeup-produkter. Borsten är tillverkad av MAKETHEMAKEs signaturmaterial taklon och är en mix av glatta och räfflade strån för bästa resultat på huden. Makeupborste med formen av en fingertopp Anpassad till flytande makeupprodukter Tillverkad av taklon och är en mix av glatta och räfflade strån
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookiesInspiration

Kundrecensioner
M
Maria, 53 år3 mån
Otymplig.Nja "fingertip" vet jag inte direkt...väldigt stora fingrar då. Trodde denna skulle vara liten och nätt till ögonvrån och dylikt, men ack nej.
L
Linda, 49 år3 mån
BraHar provat några borstar och aldrig varit nöjd men den här är på en annan nivå. Enkel att få ut basen med utan att påverka huden och bra resultat.
A
Amira, 33 år8 mån
UtmärktDen är lätt och använda. Perfeckt att ha till rouge puder
I
Ida, 30 år8 mån
Älskar!Perfekt och smidig liten borste som passar bra till concealer. Mjuk och lagom kompakt. Kan tänka mig att den passar till de mesta i creme-väg. Prisvärd!
Visar 4 av 8

