Spara 25%
1 / 1
Pris: 21,75 kr
Original pris:29 kr
Spara 7,-
Du får 22 poäng som medlem
25%* på typ ALLT

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Powder Puff är en mjuk velourpuff som enkelt fångar upp puder och ger ett jämnt resultat på huden. Används för att applicera kompakt puder, mineralpuder och för att fixera flytande foundation med ett fixerande puder. För extra lång hållbarhet används puffen för att applicera pudret med tryckande rörelser, så att den underliggande produkten fäster ordentligt. Mjuk puderpuff i svart velour. Ger en enkel och jämn applicering.  Hjälper till att fixera makeup.  Spraya gärna lite ansiktsvatten på Powder Puff före applicering av pudret för en ytterligare fixerande effekt.
Fånga upp puder med puffen och applicera försiktigt på huden. Rengör puderpuffen med mild tvål och varmt vatten en gång i veckan. Kan även tvättas i tvättmaskin, gärna i en tvättpåse.
0

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll1 stk
VarumärkenMARIA ÅKERBERG
KategoriSminksvampar
Visa alltMARIA ÅKERBERG Sminksvampar
Artikelnummer94070874
EAN7340020105273
Tillverkare, EUMARIA ÅKERBERG AB
Rya Industriväg 33
43962 Frillesås
Sweden
Tillverkare kontakt[email protected]

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Hitta din nästa makeup look med KICKS Makeup Advisor

Kundrecensioner

5
Baserat på 1 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
51
40
30
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
L
Lina, 38 år
2 mån
Älskar powder puffDen här powder puffen är jättebra enligt mig! Vill ha en lättsam tunnare puff som fångar upp pudret och är lätt att arbeta med. Den är mjuk och har en fin, härlig sammetslen känsla. Tummen upp från mig!
Visar 1 av 1