1 / 1
Variant:50 ml
599 kr
Du får 599 poäng som medlem

Handlas endast online

Slutsåld i butik

Derma Emulsion stärker, vårdar och mjukgör irriterad och känslig hud samtidigt som den minskar rodnaden i huden. En unik kombination av kalcium- och mangansalter verkar lugnande och skyddande då de reducerar den oxidativa stressen i huden. Postbiotikan ektoin har en intensivt återfuktande effekt och dämpar rodnad i huden. De hudegna lipiderna lysolecitin och ceramider bidrar till en starkare hudbarriär, minskad porstorlek och bidrar till en smidig och hälsosam hud. Dermatologiskt testad på känslig hud.
Applicera 1-3 pump av krämen i handen, eller den mängd som känns bra för dig och din hud, och massera på ansikte och hals. Derma Emulsion kan användas både som dag- och nattkräm och fungerar även i ögonområdet.

Vi rekommenderar förvaring i kyl, för bästa effekt hos alla verksamma ingredienser.

Håller 12 månader från produktionsdatum i oöppnad förpackning och 6 månader efter öppnande.
Aqua, Squalane, Glycerin, Vegetable Oil, Ectoin, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate SE, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Sodium Bicarbonate, Stearyl Alcohol, Lysolecithin, Manganese Lactate, Ceramide NP, Calcium Chloride, Sclerotium Gum, Caprylyl Glycol, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Hydroxide.

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll1 stk
VarumärkenSkinome
KategoriAnsiktskräm
Visa alltSkinome Ansiktskräm
Artikelnummer94112995
EAN7350122130301
Tillverkare, EUSkinome Research AB
Hornsgatan 172
11728 Stockholm
Sweden
Tillverkare kontakt[email protected]

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

5
Baserat på 2 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
52
40
30
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
L
Linnéa
4 mån
Har kombinerad hud, yttorr, med rosacea. Min hud blev hemsk när jag blev gravid, men den här har räddat den!
M
Maria
6 mån
Helt fantastisk för min hud med mix av atopisk dermatit och rosacea! Mycket nöjd. Definitivt en 5⭐️-ig produkt
Visar 2 av 2