Spara 25%
1 / 1
Variant:Ultra Dark
Pris: 186,75 kr
Original pris:249 kr
Spara 62,-

25% på solprodukter*

SPF | Self tan | After sun

Du får 187 poäng som medlem
Fri leverans på köp över 199 kr ·
Tanrevel® Self Tan Mousse Clear är en färglös brun utan sol-mousse i aerosolform som ger ett jämnt, naturligt resultat. Den unika transparenta formulan absorberas snabbare än någonsin av huden och lämnar inga spår på kläder eller lakan, vilket gör den optimal för både dag- och nattanvändning. Perfekt för dig som vill ha diskret applicering och upplever att guidefärg inte passar din hudtyp.
Den veganska formulan är berikad med glycerin, aloe vera, vitamin E och antioxidanten troxerutin som återfuktar, skyddar och mjukgör huden. Kombinationen av 10% DHA och erytrulos ger en djup, hållbar färg som utvecklas gradvis under 3–6 timmar utan orangea toner. Doften är mild och lätt fruktig för en behaglig upplevelse.
Förbered huden genom att exfoliera med Tanrevel® Exfoliating Scrub och återfukta rikligt 24 timmar innan applicering för ett jämnt och hållbart resultat. Skaka flaskan väl och applicera moussen med Tanrevel® Self Tan Mitt i cirkulära rörelser. Börja med de större partierna och använd sedan återstående produkt på handsken för torra områden som armbågar, knän, fötter och händer. Låt färgen utvecklas i 3–6 timmar innan du duschar av. För ett djupare resultat, applicera flera lager vid behov.
0

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll1 stk
VarumärkenTanrevel
KategoriKropp
Visa alltTanrevel Kropp
Artikelnummer94128695
EAN7350118310304
Tillverkare, EUTanrevel AB
Box 5020
102 41 Stockholm
Sweden
Tillverkare kontakt[email protected]

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Kundrecensioner

4
Baserat på 3 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
51
41
31
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
M
Meya, 21 år
3 v
OtroligOtrolig bus som blir såååå fin färg!! Färgar dock av sig rosa på kläderna o sängkläderna innan man sköljt av den. Har inte ”brun utan sol lukten”
Z
Zarah, 34 år
1 mån.
NaturligBra brun utan sol som gör det den ska. Minus är att den torkar väldigt fort så man måste vara snabb och lägga på den. I den mörkaste tonen så får man som svarta fläckar om man inte jobbar ut den til...
S
Sara, 30 år
3 mån
Inte i närheten av darkHade höga förväntningar på denna. - Doft: Ja, den har den klassiska busdoften efter några timmar på. - Färgar av sig, så ha lösa kläder tills första duschen - Färgen? Så långt ifrån dark man kan komma efter första duschen, tyvärr.
Visar 3 av 3