
1 / 1
Glycolipid Cream Cleanser
Variant:150 ml
Pris: 199 kr
Med denna produkt får du fri leverans ·
Glycolipid Cream Cleanser rengör effektivt huden och tar bort smink som foundation, eyeliner och mascara. Denna formulering använder ett växtbaserat glykolipidrengöringsmedel som rengör huden samtidigt som den respekterar hudbarriären för att bibehålla återfuktning. Dessutom är denna rengöring formulerad för att vara non-stripping för att respektera hudens naturliga pH.
Aqua (Water), Behenyl Alcohol, Polyglyceryl-2 Stearate, Glycolipids, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-6 Dicaprate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Diutan Gum, Polyacrylate Crosspolymer-6, Sodium Phytate, Phytic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.
OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.
| Innehåll | 150 ml |
| Enhetspris | 1.326,67 kr/l |
| Varumärken | The Ordinary |
| Kategori | Rengöringskräm |
| Visa allt | The Ordinary Rengöringskräm |
| Artikelnummer | 812664 |
| EAN | 769915232356 |
Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.
- Visa
- Mastercard
- Swish
- Klarna
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookiesInspiration
Kundrecensioner
Sortera efter
I
Irena, 40 år1 mån.
Gör inte rentUpplever att den inte rengör alls. Om jag har foundation, tvättar två gånger med denna och varmt vatten, så har jag fortfarande foundation kvar i ansiktet.
K
Kim, 24 år2 mån
Inget dåligt jobbTycker den gör sitt jobb och gör det bra, precis som jag efterfrågar
Visar 2 av 2




