1 / 1

Top Secret Instant Moisture Glow Primer

Pris: 739 kr
Du får 739 poäng som medlem
Återfuktande
Lystergivande
Känslig
Torr
Yves Saint Laurent Top Secrets Instant Moisture Glow. Denna fylliga creme, berikad med hyaluronsyra och sheasmör, kombinerar egenskaperna hos en närande fuktcreme och en makeupprimer: Den är silkeslen som en fuktcreme och ger samtidigt en silkeslen finish som en makeupprimer, för en intensivt återfuktad hud som strålar av lyster. Den härliga formulan smälter in i huden och gör den mjuk och behaglig. Med sina 4 effekter i 1 kan den användas separat som en närande dagcreme, som en primer före foundation, som en återfuktande ansiktsmask när den appliceras i ett tjockt lager och som en nattcreme för att ge huden extra lyster på morgonen. Appliceringstips: Fördela ett jämnt lager creme i ditt ansikte som ett sista steg i din hudvårdsrutin. Kan användas separat eller under makeup. Undvik ögon- och läppkonturerna när produkten används som ansiktsmask. Verkan: Huden får näring, smidighet och lyster och hudtonen ser jämnare och fräschare ut. Formulan innehåller sheasmör och hyaluronsyra och tillför näring, återfuktar och ger din hud en behaglig känsla under makeupen.
HudtypNormal, Kombinerad, Torr, Känslig, Fet
EgenskaperÅterfuktande, Lystergivande
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Hitta din nästa makeup look med KICKS Makeup Advisor

Kundrecensioner

4.6
Betyg 4.6 av 5 stjärnor
Baserat på 14 recensioner
0% av kunderna rekommenderar produkten
Recensera produkten

Dela dina åsikter med andra kunder

Välj ett betyg

Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering.

Recensioner från Sverige
  • U
    Urmi
    2023-08-21
    Betyg 1.0 av 5 stjärnor

    Slöseri med pengar då alla mina foundations blir smuliga av denna primer.

  • A
    Ansa
    2023-04-08
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Ljuvlig, kommer aldrig köpa en annan primer!

  • H
    Helene
    2022-07-29
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Köpt denna primer i flera års tid. Har mogen hud och dessutom torr hud, men denna gör att min foundation lägger sig snyggt. Rekommenderas varmt!

  • E
    E
    2021-06-01
    Betyg 4.0 av 5 stjärnor

    Helt okej, återfuktar men inte särskillt mycket glow

  • N
    Nathalie
    2021-04-08
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Denna borde vinna Beauty awards för bästa primer/hudvårdsprodukt. Den ger ett otroligt glow samt doftar fantastiskt.

  • R
    R
    2020-06-02
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Älskar denna! Dryg och len, ger fukt för min torra hud hela dagen. Jag använder bara den här nu under sommaren, behövs ingen foundation!