1 / 1
  • Vil du se videoen?
    Da trenger vi at du godtar funksjonelle informasjonskapsler

Sì Passione Intense EdP

2.150 kr
Som medlem vil du motta 2150 poeng
Passion. I allt du gör kommer passionen från hjärtat. Det är drivkraften som antänder din själ och driver dina handlingar.

-

DOFTEN
Denna blommigt ambrafärgade trädoft framhäver de många fasetterna hos jasmin, mr Armanis passionsblomma. Den inleds av strålande och saftiga päronnoter, som en bländande början. I takt med att doften utvecklas tar jasminen en ny dimension och blir intensivt blommig och fängslande. Jasmin omfamnar slutligen värme och sensualitet, sammanflätad med lugnande noter av vanilj som tänder en känsla av passion som aldrig tidigare upplevts.

-

FLASKAN
Doften kommer i den ikoniska Sì-flaskan, speciellt utformad som ett livfullt hjärtslag. En flaska dekorerad med en passionsröd lackering och en ombre-färggradering som speglar doftens känslomässiga boost och passionerade stegring. Denna exklusiva påfyllningsbara flaska är tillverkad med ett unikt kunnande och förkroppsligar ett engagemang för varaktig skönhet och hållbarhet.

-

Upptäck doften som får ditt hjärta att slå snabbare.
- Skruva av locket på den påfyllningsbara doftflaskan och ta bort sprayapplikatorn.
- Sätt in refillen i doftflaskan och vrid den till läget ON. Häll innehållet i doftflaskan.
- Vrid refillen till OFF-läget och ta bort den. Skruva sedan tillbaka sprayapplikatorn på doftflaskan och sätt tillbaka locket.
Produktens ingredienslista kan uppdateras över tid. Konsultera alltid ingredienslistan som finns på den köpta produktens förpackning. 560594 06 - INGREDIENTS: ALCOHOL • PARFUM / FRAGRANCE • AQUA / WATER / EAU • BENZYL SALICYLATE • LIMONENE • BENZYL ALCOHOL • LINALOOL • CITRONELLOL • HYDROXYCITRONELLAL • ALPHA-ISOMETHYL IONONE • HEXYL CINNAMAL • ISOEUGENOL • COUMARIN • METHYL ANTHRANILATE • CITRAL • GERANIOL • BENZYL BENZOATE • EUGENOL (F.I.L. N70045830/1).

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll1 stk
VarumärkenArmani
Serie
KategoriParfym Refill
Visa alltArmani Parfym Refill
Visa alltSì Parfym Refill
Artikelnummer94108015
EAN3614274150926
Tillverkare, EUGIORGIO ARMANI PARFUMS
14, rue Royale
75008 Paris
France
Tillverkare kontakt[email protected]

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundeanmeldelser

4.9
Basert på 7 anmeldelser
Se fordelingen av stjerner her
56
41
30
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sorter etter
L
Lara
6 mån
50 ml
Otroligt god doft, passar perfekt för oss som gillar att bära det lilla extra under vardagen. Doftar lyx, med en blandning av sötma och krydda. Har använt denna parfym i flera år nu, älskar den!
E
Elizabeth
10 mån
50 ml
Fick med den som liten flaska på 7ml från en kalender för något år sen. Har inte använt den förrän nu, den blev direkt en ny favorit. Har fått komplimanger varje dag jag haft den. Direkt doftar den v...
K
Kelsey
10 mån
50 ml
Älskar den! Fruktig och lite blommig och håller hela dagen.
T
Therese
10 mån
50 ml
Min favorit! Varm, blommig, mörk, intensiv men inget som sticker i näsan eller känns överväldigande. Passar många åldrar. Blir definitivt till att köpa en ny när den tar slut.
Viser 4 av 7