Spara 20%
Bara på KICKS
1 / 1
Spara 20%
Bara på KICKS

Hydra Sheer Loose Setting Powder

Farge:Translucent

Kun 21 dager igjen - Se hele tilbudet

183,20 kr229 krSpara 46,-
Som medlem vil du motta 184 poeng
Mattande (Anti-shine)
Matt
Ultrafint puder som fixerar din foundation och håller den på plats. Specialutvecklad med oljeabsorberande egenskaper för att ge en matt finish. Pudret fixerar din makeup och skapar en perfekt grund med hjälp av ingredienser som är återfuktande, uppfriskande och motverkar tecken på hudens åldrande. Om du gillade vår bästsäljande Translucent Loose Powder från KICKS Beauty, är vi säkra på att du kommer tycka om den nya och förbättrade Hydra Sheer Loose Setting Powder Translucent från BeautyAct.

-

100% Vegansk och tillverkad i Italien.

-

BeautyAct levererar hudvårdande och multi-funktionell makeup anpassad för en aktiv livsstil. Hydra-Sheer Loose Setting Powder är ett ultrafint puder med återfuktande effekt och matt finish.
FinishMatt
EgenskaperOljeabsorberande
TäckningLätt
EgenskaperMattande (Anti-shine)
FormLöst puder
Applicera över hela ansiktet eller på ställen där du har behov för det. Med ett enkelt svep får du ett lätt och fräscht puder som bäst appliceras med BeautyActs borste Nr 100 i ett jämnt lager.

-

Våra BeautyActors tipsar: Passar utmärkt att använda till baking metoden.
Talc, Nylon-12, Boron Nitride, Silica, Capryloyl Glycine, Octyldodecanol, Undecylenoyl Glycine, Sodium Hyaluronate, Niacinamide +/- : CI 77492, CI 77491, CI 77499

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll12 g
Enhetspris15.266,67 kr/kg
VarumärkenBeautyAct
KategoriPuder
Visa alltBeautyAct Puder
Artikelnummer829378
EAN7310641183387

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundeanmeldelser

3.7
Basert på 122 anmeldelser
Se fordelingen av stjerner her
556
422
311
215
118
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sorter etter
A
Anna
3 d
Translucent
Älskar att de är i en glas förpackning som känns lyxig. Pudret är fbi kornigt och bra, gillar färgen 02 då de ger lite färg som täcker super fint
M
Mathilda
1 v
Translucent
Ett bra, drygt och prisvärt puder. Kommer tyvärr inte köpa igen på grund av den onödigt stora förpackningen, som tar upp halva sminkväskan.
A
Ava
1 mån.
Translucent
Jag fick allregisk reaktiom. Mina ögon brändes. Rekommenderar inte till folk som har känslig hy!!!!
E
Elisabeth
2 mån
Translucent
Varför pratar ingen om det här pudret?! För det första är det tillverkat i Italien, bara det borde vara en rätt självklar föraning om kvaliteten. Det är bara Italienarna som är kungar på puder! Jag ha...
Viser 4 av 122