1 / 1

SPF50+ Very High Protection Kids Milk Spray

Variant:150 ml
Pris: 695 kr
Du får 695 poäng som medlem

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Med denna produkt får du fri leverans ·
Spf 50+ Very High Protection Kids Milk Spray är en mycket mild, doftfri solskyddsfaktor för barn och dem med mycket känslig hud. Passar därför utmärkt för de som är mycket känsliga mot solen. Kids Milk Spray är vattenresistent och miljövänlig för våra hav. Kids Milk Spray innehåller inga aktiva anti-age ingredienser, utan bara milda, vårdande och skyddande ingredienser för vår hud.
Bioline Jatò kombinerar vetenskap med naturliga extrakt för att skapa mycket effektiva och hudvänliga solskydd. Tillsammans med ett barnvårsdhälsoteam är solskyddet testat och säkert för barn att använda.
Pre- och Postbiotika bidrar till en hälsosam mikrobiota på huden som gör huden välmånde, motståndskraftig och återfuktad. Betaglukan från havre stimulerar hudcellförnyelsen, har en lugnande och återfuktande effekt på huden. Lakritsextraktet har en mycket lugnande effekt som effektivt lättar en irriterad hud. Givetvis har vi mycket aktiva och multifunktionella UV-skydd som skyddar mot UVA och UVB.
Anvädning: Applicera Spf 50+ Very High Protection Kids Milk Spray minuter före vistelse utomhus och återapplicera varannan timme eller efter bad. Undvik de starkast soltimmarna på dygnet och skydda barnet med kläder.
Vegansk. Doftfri.
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Kundrecensioner

Bli först med att recensera denna produkt
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer