Spara 25%
1 / 1
Spara 25%

Her EdT

Pris: 693,75 kr
Original pris:925 kr
Spara 231,-
Du får 694 poäng som medlem
25%* på doft
Burberry Her Eau de Toilette är en fruktig gourmanddoft med blommiga inslag och en varm, mjuk bas – skapad för stunder av spontanitet och nya upptäckter. Den öppnar med grönt päron, jordgubb, svartvinbär och rosépeppar, som ger en fräsch och uttrycksfull karaktär. I hjärtat blommar kaprifol, pion, ros och liljekonvalj, vilket skapar en modern och feminin känsla. Basnoterna av mysk och cederträ ger doften ett mjukt djup som dröjer sig kvar. En doft med både energi och värme – för den som söker något lekfullt men sofistikerat.

• Fruktig, blommig och gourmand
• Fragrance family: Fruity Gourmand
• Eau de Toilette

Topp: Grönt päron, jordgubb, svartvinbär, rosépeppar
Hjärta: Kaprifol, pion, ros, liljekonvalj
Bas: Mysk, cederträ

Flaskan är designad i frostat glas med en pistagegrön ton och matchande band – en visuell tolkning av doftens spontana och fria uttryck.
FormSpray
DoftfamiljBlommig
Spraya Her Eau de Toilette på pulspunkter som hals, handleder och dekolletage, och tryck försiktigt mot huden för att låta den fria Burberry-doften dröja sig kvar.
ALCOHOL DENAT., PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, HEXAMETHYLINDANOPYRAN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HYDROXYCITRONELLAL, GERANYL ACETATE, PINENE, ROSE FLOWER OIL/EXTRACT, ROSE KETONES, ANETHOLE, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL, BETA-CARYOPHYLLENE, YELLOW 5 (CI 19140), EXT. VIOLET 2 (CI 60730), BLUE 1 (CI 42090).

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll30 ml
Enhetspris23.125 kr/l
VarumärkenBurberry
SerieHer
KategoriEau de Toilette
Visa alltBurberry Eau de Toilette
Visa alltHer Eau de Toilette
Artikelnummer782539
EAN3616301975700

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

4.8
Baserat på 6 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
55
41
30
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
F
Frida
8 mån
30 ml
God pärondoft som är lite bubblig. Lätt doft.
I
Ida
1 år
30 ml
Mycket fräsch doft, härlig på sommaren!
V
veraericsson00
2023-11-20
30 ml
Älskar
F
Frida
2022-05-25
30 ml
Älskar! Har även originalet samt intense, alla är underbara på sitt eget vis.
Visar 4 av 6