1 / 1
Classic Soft Laundry EdP
Storlek:30 ml
525 kr
Handlas endast online
Slutsåld i butik
Soft Laundry EdP är en mysig och fräsch parfym som fångar känslan av nytvättade kläder som torkar i den svala vårbrisen, mjukt omfamnande av solens strålar. Doften kombinerar fräsch bergamott och saftigt päron med ett vattenackord som skapar en lätt och ren känsla. Blommiga noter av jasmin, vattenlilja och iris bäddas in i en mjuk bas av amber och mysk för en omfamnande doftupplevelse.
• Mysig och finstämd
• Doftfamilj: Floral Musk
• Eau de Parfum
• Vegansk
Topp: Bergamott, marint ackord, päron
Hjärta: Iris, jasmin, vattenlilja
Bas: Amber, sandelträ, mysk
Har du testat layering – det vill säga att kombinera två eller flera dofter för en unik signatur? Soft Laundry EdP passar extra bra ihop med Skin och Rain från CLEAN CLASSIC-kollektionen.
• Mysig och finstämd
• Doftfamilj: Floral Musk
• Eau de Parfum
• Vegansk
Topp: Bergamott, marint ackord, päron
Hjärta: Iris, jasmin, vattenlilja
Bas: Amber, sandelträ, mysk
Har du testat layering – det vill säga att kombinera två eller flera dofter för en unik signatur? Soft Laundry EdP passar extra bra ihop med Skin och Rain från CLEAN CLASSIC-kollektionen.
Doftfamilj | Sitrus |
Alcohol Denat., Parfum/Fragrance, Aqua/Water/Eau, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal, Citronellol, Citral, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol.
OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.
Innehåll | 30 ml |
Enhetspris | 17.500 kr/l |
Varumärken | Clean |
Serie | Classic |
Kategori | Unisex |
Visa allt | Clean Unisex |
Visa allt | Classic Unisex |
Artikelnummer | 783188 |
EAN | 874034012793 |
Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.
- Visa
- Mastercard
- Swish
- Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesKundrecensioner
Sortera efter
A
Amal1 år
60 ml
Jag älskar clean fresh laundry men fick ett sample av denna , och jag älskade den direkt! Köpte en flaska men den luktar inte alls som samplet? Denna har en mer jasmine not som är mer tung för näsan. Är så besviken :( blev ett dåligt köp
D
Dima1 år
60 ml
It's so simple and nice but unfortunately, it doesn't last for a long time.
J
Jenny1 år
60 ml
Doftar gott, men jag föredrar Clean cotton.
J
Jenny1 år
60 ml
Luktar riktigt gott och fräscht! Har haft många av Cleans parfymer och denna hamnar absolut på top 3-listan.
Visar 4 av 6