Spara 25%
1 / 1
Färg:653
Endast 20 dagar kvar - Se hela erbjudandet
Medlemspris
26,25 kr35 krSpara 9,-
När vi går mot ljusare tider ökar suget efter pastell och våren 2021 är inget undantag utan rena pastellbonanzan. Vi får inte nog av pudriga pasteller! Och vem får inte ett leende på läpparna och ny energi av bubbelgumsrosa, pistage och aprikos.
Välkommen våren, vi är redo!
O2 har en patenterad formula som släpper igenom syre bättre till nageln vilket har en positiv inverkan på nagelns kvalitet. Detta lack släpper igenom 30% mer syre än ett vanligt nagellack. O2 Minilack har dessutom en mycket följsam pensel som gör det enkelt att lacka naglarna. Vegansk formula, innehåller ej råvaror med animaliskt ursprung. Tillverkad i Sverige.
Välkommen våren, vi är redo!
O2 har en patenterad formula som släpper igenom syre bättre till nageln vilket har en positiv inverkan på nagelns kvalitet. Detta lack släpper igenom 30% mer syre än ett vanligt nagellack. O2 Minilack har dessutom en mycket följsam pensel som gör det enkelt att lacka naglarna. Vegansk formula, innehåller ej råvaror med animaliskt ursprung. Tillverkad i Sverige.
Färgintensitet | Högt |
Använd alltid baslack under det färgade lacket, det är nyckeln till att ditt lack både håller längre och inte flagar. Baslack skyddar dessutom nageln så att färgpigment från lacket inte kan tränga in i din naturliga nagel och orsaka missfärgning. Lacka ditt färgade lack i tunna lager. Första lagret bli lätt ojämt men det blir snyggt i lackning nr 2. Depends lack har dessutom en specialdesignad pensel som är extra förlåtande. Försegla lackningen med ett topplack. Applicera 1-2 tunna lager på torrt nagellack. För ökad hållbarhet, bättra på med ett tunt lager varannan till var tredje dag.
Butyl Acetate, Ethyl Acetate, Nitrocellulose, Adipic Acid/Neopentyl Glycol/Trimellitic Anhydride Copolymer, Acetyl Tributyl Citrate, Isopropyl Alcohol, CI 77891, Stearalkonium Bentonite, Acrylates Copolymer, Sucrose Acetate Isobutyrate, CI 77491, N-Butyl Alcohol, Silica, Diacetone Alcohol, CI 15880, Sorbic Acid, Trimethylpentanediyl Dibenzoate, Phosphoric Acid, Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate, CI 19140, CI 15850.
OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.
Innehåll | 5 ml |
Enhetspris | 5.250 kr/l |
Varumärken | Depend |
Serie | 02 Minilak |
Kategori | Nagellack |
Visa allt | Depend Nagellack |
Visa allt | 02 Minilak Nagellack |
Artikelnummer | 766541 |
EAN | 73175360 |
Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.
- Visa
- Mastercard
- Swish
- Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesKundrecensioner
Bli först med att recensera denna produkt
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer