Spara 25%
1 / 1
Spara 25%

Lavender Organic Sugar Soap

Variant:355 ml
Pris: 171,75 kr
Original pris:229 kr
Spara 57,-
Du får 172 poäng som medlem
25%* på typ ALLT

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Naturliga ingredienser
100% Ekologisk, Fairtrade och Vegan certifierad handtvål. 100% återvunnet material i förpackning.
Smidig och lyxig pumptvål helt utan syntetiska rengöringsmedel eller konserveringsmedel. Organisk Shikakai kommer från frökapslarna av det lilla sydasiatiska trädet - Acadia concinna som har använts i årtusenden i Indien som en mild balsam/konditionering rengöringsmedel för både hud och hår.
HudtypNormal, Torr
4-i-1 ekologisk sockertvål med pump passar mycket bra för att tvätta händer, ansikte, kropp och hår. Placera vid handfatet eller i duschen. Det ekologiska shikakaipulvret och ekologiska sockret i den här tvålen gör att den också passar som hårtvätt.

Tips! Vid hårtvätt rekommenderar vi att avsluta med att skölja håret i utspädd äppelcidervinäger. Syran i äppelcidervinägern återställer det naturliga pH-värdet utan att skada hårets naturliga oljor. Vinägern hjälper till att göra håret mjukare och mer lätthanterligt."
Innehåll355 ml
Enhetspris483,80 kr/l
VarumärkenDr. Bronner's
SerieLavender
KategoriHandtvål
Visa alltDr. Bronner's Handtvål
Visa alltLavender Handtvål
Artikelnummer716770
EAN018787830512

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Kundrecensioner

Bli först med att recensera denna produkt
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer