Spara 20%
1 / 1
Spara 20%

50+ Goodnight Cream

Variant:50 ml
Pris: 524 kr
Original pris:655 kr
Spara 131,-

Upp till 30% på hudvård*

Du får 524 poäng som medlem
Med denna produkt får du fri leverans ·
Utan parfym
Anti-age
Återfuktande
Med Goodnight Cream från ECOOKINGs 50+-serie kan din hud uppleva den ultimata skönhetssömnen. Krämen har både återfuktande och uppstramande egenskaper som hjälper huden att återhämta sig och fylla ut rynkor och fina linjer.

Medan du befinner dig i drömlandet får huden massor av fukt från maskens hyaluronsyra och elektrolyter, som också binder fukt i huden. Samtidigt stramar maskens växtstamceller, som härstammar från vilda olivträd, upp huden och ger den ny energi. Resultatet blir att du vaknar med en hud som känns fräschare och mjukare än när du gick och lade dig.

Goodnight Cream innehåller bland annat:

- Stem cells, ett naturligt växtstamcellsextrakt. Det ger energi till åldrande hud samtidigt som det stramar upp och förnyar den.
- Elektrolyter (Magnesium PCA, Kalcium PCA, Zink PCA, Mangan PCA), som återuppbygger hudens barriär och binder fukt.
- Hyaluronsyra, som återfuktar huden och minskar fina linjer och rynkor.
- Squalane, som har en skyddande och mjukgörande effekt på huden.

Allergicertifierad, vegansk, dermatologiskt testad och parfymfri.
EgenskaperReparerande, Återfuktande
Speciella behovAnti-age
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Skin Analytics: Hitta rätt hudvård för din hud

Kundrecensioner

Bli först med att recensera denna produkt
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer