Proskin
1 / 1
Proskin

Firming Eye Serum - 10% Peptides, Bakuchiol, Squalane

Variant:20 ml
Pris: 469 kr
Du får 469 poäng som medlem

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Med denna produkt får du fri leverans ·
Firming Eye Serum är ett ögonserum med ett allt-i-ett-fokus, noggrant formulerad för att stimulera förnyelse och hjälpa till att reducera fina linjer och rynkor genom en kraftfull formula. Peptider, bakuchiol och återfuktande ämnen som squalane, ceramider och panthenol hjälper till att förbättra hudens struktur och riktar sig direkt mot mörka ringar, kråkfötter och svullnader. ögonserum med en allt-i-ett-fokus. Innehåller peptider och bakuchiol. Motverkar mörka ringar, linjer och svullnader.
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Skin Analytics: Hitta rätt hudvård för din hud

Kundrecensioner

3.5
Baserat på 6 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
52
42
30
21
11
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
A
Anna
1 år
Varken från eller till. Tyckte dock att den gjorde mina ögon lite torra efter att jag använde den första två gångerna. Detta är verkligen bara ett serum. Om man ska använda den bör man nog även ha en ren ögonkräm efteråt.
M
Maria
1 år
Prisvärd och mycket bra ögonkräm. Har tidigare använt Clarins.
A
A
2024-05-29
.
M
M
2023-11-20
Använt i några veckor och tycker mig nog redan se att mina fina linjer syns lite mindre. Skön och lätt konsistens. Gillar den!
Visar 4 av 6