Spara 10%Köp för 600,-
Nyhet
1 / 1
Spara 10%Köp för 600,-
Nyhet

Yum me Sunny EdP

Medlemspris
Pris: 1 017 kr
Original pris:1 130 kr
Spara 113,-
Pris per styck vid köp för min. 600,-

10% extra vid köp över 600 kr*

Du får 1017 poäng som medlem

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Med denna produkt får du fri leverans ·
Escada Yum Me Sunny Eau de Parfum är en färgstark och förförisk doft som bjuder in till en tropisk fantasi. En gourmandkomposition som sprudlar av energi och sensualitet – skapad för att bli din ultimata sommarparfym. Kompositionen öppnar med fräsch och saftig passionsfruktnektar. I hjärtat blommar ylang-ylang, vars eleganta och sensuella karaktär tillför en förförisk femininitet. Basen avrundas med krämig kokosmjölk som omsluter huden med en len värme som dröjer sig kvar. Flaskan skimrar i nyanser av gult, orange och rött – som en glödande soluppgång – och pryds av en gyllene kork som speglar doftens värme, optimism och glamour.

• Tropisk, sensuell och beroendeframkallande doft
• Fragrance family: Solar Gourmand
• Eau de Parfum

Topp: Passionsfrukt
Hjärta: Ylang-ylang
Bas: Kokosmjölk

Escada är kända för sina ikoniska sommarparfymer – livfulla, färgstarka och fyllda av glädje. Yum Me Sunny är en hyllning till frihet, soliga dagar och den oemotståndliga magin av sommar.
Spraya Escada-parfymen på pulspunkter: nacke, dekolletage, handleder, för att lämna ett spår av förförisk gourmand-doft – den perfekta sommarparfymen.
ALCOHOL DENAT., PROPYLENE GLYCOL, PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, ETHYLHEXYL SALICYLATE, TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES, BENZYL SALICYLATE, LINALYL ACETATE, VANILLIN, LIMONENE, CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, COUMARIN, HYDROXYCITRONELLAL, CITRUS AURANTIUM BERGAMIA (BERGAMOT) PEEL OIL, CITRONELLOL, DIMETHYL PHENETHYL ACETATE, PINENE, CITRUS AURANTIUM PEEL OIL, GERANYL ACETATE, GERANIOL, ALCOHOL, LINALOOL, BENZALDEHYDE, ISOEUGENYL ACETATE, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, BENZYL ALCOHOL, CITRAL, CINNAMYL ALCOHOL, ROSE KETONES, CANANGA ODORATA OIL/EXTRACT, TERPINEOL, TERPINOLENE, BETA-CARYOPHYLLENE, ALPHA-TERPINENE.

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll100 ml
Enhetspris10 170 kr/l
VarumärkenEscada
KategoriEau de Parfum
Visa alltEscada Eau de Parfum
Artikelnummer1031654
EAN3616306720411
Tillverkare, EUCoty
Coty, 14 rue du Quatre Septembre
75002 Paris
France
Tillverkare kontakthttps://coty.cotyconsumeraffairs.com/

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Kundrecensioner

4.6
Baserat på 5 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
54
40
31
20
10
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
L
Lina, 43 år
1 d
30 ml
Lika härlig som alltidJag köper alltid de nya dofterna från Escada när de kommer. Det har blivit som en tradition att köpa årets doft som jag alltid bär hela våren och sommaren. Den var verkligen härlig och god.
A
Alicia, 27 år
5 d
30 ml
Sommarens perfekta doft!Denna är perfekt till sommaren - fruktig och fräsch!! Älskar den :)
B
Bianca, 25 år
6 d
30 ml
Så härlig doft!Min nya go-to till sommaren ✨
L
Linda, 49 år
1 mån.
30 ml
OkEn typisk sommar doft, kokos.
Visar 4 av 5