1 / 1
Perfectly Clean Hydrating Toning Lotion
Variant:200 ml
395 kr
Återfuktande
Lystergivande
Exfolierande
Känslig
Torr
Perfectly Clean Hydrating Toning Lotion är en förnyande 2-i-1 produkt som kombinerar ett ansiktsvatten och en skrubb. Formulan är otroligt skonsam och skyddande och fungerar för att vårda och balansera huden som ett ansiktsvatten. Dessutom avlägsnar den döda och torra hudceller som en skrubb.
Den effektiva formulan ger huden en ljusare och jämnare hudton och är inte uttorkande. Den lämnar huden med en hälsosam, frisk och strålande look och är både dermatologiskt och oftalmologiskt testad.
Det gör produkten:
Detta ansiktsvatten och skrubb balanserar huden och avlägsnar döda hudceller för en jämnare och mer enhetlig hudton. - Lyfter fram en ljusare och slätare hudton.
- Huden ser sund, frisk och strålande ut.
Den effektiva formulan ger huden en ljusare och jämnare hudton och är inte uttorkande. Den lämnar huden med en hälsosam, frisk och strålande look och är både dermatologiskt och oftalmologiskt testad.
Det gör produkten:
Detta ansiktsvatten och skrubb balanserar huden och avlägsnar döda hudceller för en jämnare och mer enhetlig hudton. - Lyfter fram en ljusare och slätare hudton.
- Huden ser sund, frisk och strålande ut.
Hudtyp | Normal, Kombinerad, Torr, Känslig, Fet |
Egenskaper | Reparerande, Återfuktande, Lystergivande, Exfolierande, Detoxeffekt |
Speciella behov | Ojämn hudton |
Water\Aqua\Eau; Alcohol Denat.; Glycerin; Butylene Glycol; Hypnea Musciformis (Algae) Extract; Gellidiela Acerosa (Algae) Extract; Hamamelis Virginiana (Witch Hazel); Silybum Marianum (Lady'S Thistle) Extract; Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract; Pisum Sativum (Pea) Extract; Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract; Algae Extract; Oryza Sativa (Rice) Bran Extract; Yeast Extract\Faex\Extrait De Levure; Sucrose; Trehalose; Lactobionic Acid; Peg-40 Hydrogenated Castor Oil; Sorbitol; Caffeine; Dipotassium Glycyrrhizate; Biosaccharide Gum - 1; Ppg-26-Buteth-26; Sodium Hyaluronate; Zinc Pca; Pentylene Glycol; Ppg-5-Ceteth-20; Sodium Hydroxide; Glucosamine Hcl; Fragrance (Parfum); Phytic Acid; Potassium Sorbate; Disodium Edta; Phenoxyethanol. Observera att ingredienslistorna kan ändras eller variera från en tidpunkt till en annan. Se ingredienslistan på din produktförpackning för att få den mest uppdaterade ingredienslistan.
OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.
Innehåll | 200 ml |
Enhetspris | 1.975 kr/l |
Varumärken | Estée Lauder |
Serie | Cleansers |
Kategori | Ansiktsvatten |
Visa allt | Estée Lauder Ansiktsvatten |
Visa allt | Cleansers Ansiktsvatten |
Artikelnummer | 630440 |
EAN | 027131988137 |
Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.
- Visa
- Mastercard
- Swish
- Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesKundrecensioner
Sortera efter
A
Annelie4 mån
Har blandhy och köpte den för att bli av med småfinnar som dyker upp då och då. Finnarna har fortsatt komma och porerna blir inte rena. Vissa partier i ansiktet blir uttorkade av den. Flagnar på näsan...
L
Lanja1 år
Känner mig verkligen ren och sen tar jag serum från samma serie. Ljuvligt
A
Amanda1 år
Så återfuktande och skön på huden
J
Jenny2022-09-25
Huden blir mjuk och känns väldigt ren. Redo för serum!
Visar 4 av 27