Nyhet
1 / 1
Nyhet

DermatoClean Cleansing Gel

Variant:200 ml
169 kr
Du får 169 poäng som medlem
Eucerin DermatoClean Cleansing Gel är en mild och effektiv ansiktstvätt för känslig hud.

En mild, noggrann och effektiv ansiktsrengöring som hjälper huden att andas bättre. Den innovativa formulan i DermatoClean Cleansing Gel rengör ansiktet grundligt och skonsamt, tar bort överflödigt talg samtidigt som den avlägsnar orenheter och make-up. Formulan kombinerar ett extra milt rengöringskomplex med Hyaluronsyra och andra fuktgivande ingredienser av naturligt ursprung och torkar inte ut huden, utan fräschar upp även känslig hud. Resultatet är en hud som blir märkbart fräsch, ren och mjuk. Den effektiva och parfymfria ansiktstvätten är lämplig för daglig användning för normal, blandad och känslig hud.

• Mild och effektiv ansiktstvätt
• Avlägsnar effektivt orenheter, fett och makeup och hjälper huden att andas bättre
• För daglig användning, dag och kväll
• Parfymfri och lämplig även för känslig hud
• Mild, noggrann och effektiv
Applicera morgon och kväll på vått ansikte. Massera försiktigt in med fingertopparna. Skölj bort noggrant.
Aqua, Glycerin, Coco-Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Glucoside, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Trisodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Benzoate

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll200 ml
Enhetspris845 kr/l
VarumärkenEucerin
KategoriRengöringsgel
Visa alltEucerin Rengöringsgel
Artikelnummer94138489
EAN4005808583447
LeverantörIkke brugt
Rørmosevej 1
3450 Allerød

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna

Kundrecensioner

Bli först med att recensera denna produkt
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer