Nyhet
1 / 1
Storlek:30 ml
1.120 kr
Upplev en ny nivå av sensualitet med Gucci Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum Intense – en doft där elegans möter djup och intensitet i en hypnotisk blomsterkomposition. Det är den mest intensiva Flora-parfymen hittills, där elegans möter sensualitet i en kraftfull och balanserad doft full av djup och sofistikering. Doften öppnar uppfriskande med italiensk mandarinessens som väcker sinnena med sin livliga energi. I hjärtat flätas gardeniaackord samman med hedione för en blommig, drömlik och glädjefylld känsla. Basen vilar på varm sandelträessens som förstärker den blommiga sensualiteten och lämnar en mjuk, träig slöja som dröjer sig kvar – som ett lyckorus på huden. Den ikoniska Flora-flaskan har en lyxig fuchsiaton och pryds av Guccis signaturmönster. Guldtexten “Intense” signalerar doftens enastående djup och strålande kraft – en förförisk parfym som passar för alla tillfällen.
• Sensuell, blommig och intensiv
• Doftfamilj: Floral Woody Gourmand
• Eau de Parfum Intense
• Långvarig doft
Topp: Italiensk mandarinessens
Hjärta: Gardeniaackord, hedione
Bas: Sandelträessens
• Sensuell, blommig och intensiv
• Doftfamilj: Floral Woody Gourmand
• Eau de Parfum Intense
• Långvarig doft
Topp: Italiensk mandarinessens
Hjärta: Gardeniaackord, hedione
Bas: Sandelträessens
Doftfamilj | Blommig |
ALCOHOL DENAT., PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, HEXAMETHYLINDANOPYRAN, BENZYL SALICYLATE, TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES, HYDROXYCITRONELLAL, POGOSTEMON CABLIN OIL, GERANYL ACETATE, LIMONENE, PINENE, COUMARIN, BETA-CARYOPHYLLENE, SANTALOL, LINALOOL, ROSE KETONES, FARNESOL, JASMINE OIL/EXTRACT, HEXADECANOLACTONE, BENZYL ALCOHOL, TERPINOLENE, VANILLIN, ALPHA-TERPINENE, BENZYL BENZOATE, TERPINEOL, EUGENOL, GERANIOL, CITRAL.
OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.
Innehåll | 30 ml |
Enhetspris | 37.333,33 kr/l |
Varumärken | Gucci |
Serie | Flora Gorgeous Gardenia |
Kategori | Eau de Parfum |
Visa allt | Gucci Eau de Parfum |
Visa allt | Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum |
Artikelnummer | 1014002 |
EAN | 3616305275769 |
Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.
- Visa
- Mastercard
- Swish
- Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesKundrecensioner
Sortera efter
M
Malin2 d
30 ml
Otrolig parfym, både insida och utsida <3 Har alltid älskat Flora parfymerna men denna kändes lite mer mogen och varm så passar bra till kvällen också, vilket jag älskar!
S
Stina2 d
30 ml
En så fin doft och magisk flaska! Älskar mandarininslagen och att den ändå känns varm och elegant. Ny favorit!
N
Nina2 d
30 ml
Jag älskar att känna att jag är i en blomsterträdgård hela dagen och det är så jag känner när jag använder denna parfym. Doftar fantastiskt!
Z
Zahra6 d
30 ml
Doftar såååå gottttt
Visar 4 av 4