1 / 1
Flora Gorgeous Orchid EdP
Storlek:50 ml
1.465 kr
Slutsåld online
Altid gratis Click & Collect i Kicks butik ·
Känn styrkan från dina kreativa krafter med Gucci Flora Gorgeous Orchid Refillable Eau de Parfum för kvinnor. Det här är den inspirerande berättelsen om gränser som suddas ut och där du kan omfamna din kreativitet och förvandla drömmar till verklighet och verklighet till drömmar. Guccis första ozoniska gourmanddoft är en blommig alkemi av sin egen förverkligade dröm. En pånyttfödelse av en gourmanddoft med en ny frisk fläkt där det ozoniska ackordet förhöjer den rika vaniljens värme. Genomsyrad av hisnande kontraster lyfts denna Gucci-dofts beroendeframkallande Vanilla Orchid upp av den otroliga fräschheten. Det skapar den perfekta alkemin mellan blommig gourmandrikedom och en stärkande bris. Parfymflaskan är klädd i en gyllene gul färg och prydd med det ikoniska Gucci Flora-mönstret och väcker upp din kvinnliga charm så att du kan uttrycka dig fullt ut. Den här lysande solskensbuketten är ett kärleksbrev till din kreativa sida. Den svämmar över med utsökta ingredienser och inspirerar ditt sinne till att ströva fritt och tar dig till en plats där allt är möjligt. Lev fullt ut på ditt eget unika sätt med Gucci Flora Gorgeous Orchid.
Doftfamilj | Amber |
Denna Gucci-doft är perfekt för alla tillfällen och kan appliceras på handleden, halsen och dekolletaget för en långvarig doft.
ALCOHOL DENAT., PARFUM/FRAGRANCE, AQUA/WATER/EAU, HYDROXYCITRONELLAL, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, COUMARIN, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, BENZYL BENZOATE, CITRONELLOL, BENZYL CINNAMATE, GERANIOL, BENZYL ALCOHOL, CITRAL, CINNAMAL, ISOEUGENOL.
OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.
Innehåll | 50 ml |
Enhetspris | 29.300 kr/l |
Varumärken | Gucci |
Serie | Flora Gorgeous Orchid |
Kategori | Eau de Parfum |
Visa allt | Gucci Eau de Parfum |
Visa allt | Flora Gorgeous Orchid Eau de Parfum |
Artikelnummer | 1001624 |
EAN | 3616305169266 |
Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.
- Visa
- Mastercard
- Swish
- Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesKundrecensioner
Sortera efter
S
Sanne8 mån
30 ml
Härligt mjuk och fin doft, mer blommig än vanilj, sitter länge på mig och doftar jättegott! Lätt att bära till vardags och känns som en perfekt vår-parfym.
K
Karima9 mån
30 ml
Den försvinner direkt.
E
Emmy11 mån
30 ml
Fruktansvärt fräsh och trevlig blomig doft med inslag av vanilj och mango skulle jag säga!! Bästa av blom serien hitintills.
I
Ida11 mån
30 ml
Gillar generellt inte vaniljdoft, så var skeptisk när jag skulle testa denna. Men den luktade inte alls så mycket vanilj som jag befarade och vlve direkt min favorit.
Visar 4 av 8