1 / 1
Variant:125 ml
Pris: 139 kr
Du får 139 poäng som medlem

Handlas endast online

Ej tillgänglig

Fri leverans på köp över 199 kr ·
100% vegansk.
Passar alla hudtyper.
Dermatologiskt testad på känslig hud. Producerad i Sverige.

En djuprengörande och återfuktande rengöringsgel som hjälper till att reglera oljighet. Den fräscha gelen avlägsnar effektivt makeup, smuts och överskottsfett. Perfekt om du vill ha en ”tvålren” känsla utan att huden känns torr efteråt. De återfuktande och mjukgörande egenskaperna kommer från sodium PCA och xylitol. Vi älskar ingredienser från havet. Vår rengöring innehåller marint Antarcticine® som hjälper till att återuppbygga och återställa hudens styrka. Genom att stödja hudens proteinsyntes stimulerar detta glykoprotein från Antarktis inte bara cellförnyelsen, utan även bildandet av kollagen och elastin. Samtidigt verkar mineralrikt Mala´Kîte® antioxiderande och lugnande. Den återfuktande rengöringen verkar dessutom mattifierande och porförminskande, vilket gör den optimal för blandhy.

Rengör djupt och motverkar oljighet.
Tar effektivt bort makeup och smuts.
Återfuktar, lugnar och mattifierar – passar utmärkt för blandhy.
HudtypFet
Speciella behovFörstorade porer
EgenskaperDjuprengörande
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

"Vilken rengöring passar mig med känslig hud?"

BEAUTY QUIZ
Vill du ha hjälp med att hitta rätt rengöring?

Bästa ansiktsrengöringen för din hudtyp

Hudvårdsguide: rätt hudvård för din ålder

Skin Analytics: Hitta rätt hudvård för din hud

Kundrecensioner

4.3
Betyg 4.3 av 5 stjärnor
Baserat på 3 recensioner
Recensera produkten

Dela dina åsikter med andra kunder

Välj ett betyg

Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering.

Recensioner från Sverige
  • M
    Monica
    32 år
    10 mån
    Betyg 4.0 av 5 stjärnor
    Bra budgetalternativ

    Bra som budget, kunde fått 5:A om de inte vore att det läcker från flaskan så får alltid lägga den i en extra påse när man åker iväg.

    Monica rekommenderar denna produkt
  • L
    Lina
    2024-01-21
    Betyg 4.0 av 5 stjärnor

    Tar bort allt smink (har ej testat med vattenfast), snygg förpackning, fräsch doft, ok pris. Hade fått en femma om den hade känts med återfuktande och löddrande vid användning, med det sagt så lämnar den inte huden torr efter användning.

  • I
    Ida
    2022-09-24
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor

    Fantastiskt härlig gel! Jag har blandhy och jag blir varken torr eller glansig och den känns amazing på hyn ❤️