1 / 1
Stimulera sinnena med BOSS The Scent Elixir for Her – en hypnotisk, högkoncentrerad Parfum Intense som fångar den starka, självklara kemin hos ett powerpar. Den ursprungliga BOSS The Scent-doften förhöjs till oöverträffad intensitet med en rik blommighet tillsammans med amber och trä för eldiga kontraster som skapar oemotståndlig lockelse. Den öppnar med fräsch rosépeppar ställt mot belladonnablommans spännande lockelse och mystiska djup. Laddningen når sin kulmen med en livfull och sinnlig bas av ambernoter som lämnar ett berusande doftspår. BOSS The Scent Elixir for Her är sensualitet på ett nytt sätt i en slående flaska med BOSS-logotypen på djuprött glas och ett BOSS Double-B-monogram på korken i varmt guld. Den fasettslipade formen och den rika nyansen fångar den strålglans som återspeglar sinnenas urkraft i denna karismatiska, förföriska doft som samtidigt reflekterar de olika sidorna hos ett powerpar.
Doftfamilj | Amber |
Spraya BOSS The Scent Elixir for Her på pulspunkterna på kroppen så att doften aktiveras och sitter bättre för kvinnlig väldoft som varar hela dagen.
ALCOHOL DENAT., PARFUM/FRAGRANCE, PROPYLENE GLYCOL, AQUA/WATER/EAU, LINALOOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, BENZYL BENZOATE, FARNESOL, GERANIOL, CITRONELLOL, EUGENOL, ISOEUGENOL, BENZYL ALCOHOL, EXT. VIOLET 2 (CI 60730).
OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.
Innehåll | 50 ml |
Enhetspris | 32.200 kr/l |
Varumärken | Hugo Boss |
Kategori | Eau de Parfum |
Visa allt | Hugo Boss Eau de Parfum |
Artikelnummer | 1010630 |
EAN | 3616305041005 |
Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.
- Visa
- Mastercard
- Swish
- Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookiesKundrecensioner
Sortera efter
S
Selma8 mån
Fantastisk. Sexig och förförisk doft.
S
Sanna9 mån
En av dem bästa parfymerna , får komplimanger varje gång jag bär den
E
Elena10 mån
Denna parfym har en sofistikerad och elegant känsla, jag använder den alltid på dejtkvällar. Älskar den!!!
B
Börje10 mån
Min fru får komplimanger varje gång hon bär den här – det är definitivt en huvudvändare!
Visar 4 av 22