1 / 1
  • Vill du titta på videon?
    Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies
Splashgrafik med texten 'nice price'

Lancôme La Vie est Belle Eau de Parfum

Nice Price
Pris: 999 kr
Rek. pris 1 329 kr
Du får 999 poäng som medlem
Med denna produkt får du fri leverans ·
LYCKANS DOFT

-

Lancôme La vie est Belle Eau de Parfum är en ikonisk, elegant och blommig doft – en parfym full av omtanke och själ och en symbol för glädje och lycka.

- Lancômes bästsäljande doft finns nu som refill.

La vie est Belle är ett franskt uttryck, en livsfilosofi och en hyllning till livet. La vie est Belle är en övertygelse, ett budskap till världen om att livet är vackert när du väljer din egen väg till lycka. Mest av allt är La vie est Belle ett val och rätten att leva ett liv fullt av ljus, lycka och frihet.

-

Doften är uppbyggd kring den extremt exklusiva irisblomman med härliga inslag av vanilj, päron och tonkaböna. Jasmin och apelsinblomma lyser upp i hjärtat av doften och patchouli tillför djup.
La vie est Belle består av hållbart odlade ingredienser. Iris Pallida är hållbart odlad i Frankrike, patchouli i Bali och vegetabilsk alkohol i Frankrike.

-

FLASKAN ÄR ENKEL ATT FYLLA PÅ
-

Genom att fylla på flaskan, bidrar du till att minska
- glasförbrukningen med 50 %
- plast- och kartongförbrukningen med 46 %*.

-

La vie est Belle Eau de Parfum Refill kan inte användas ensam utan endast med La vie est Belle Eau de Parfum 30-, 50-, 100- och 150 ml-flaskorna som är påfyllningsbara.

-

* Vid användning av 1 La vie est Belle Eau de Parfum 50 ml + 1 La vie est Belle Eau de Parfum Refill 100 ml jämfört med 3 x La vie est Belle Eau de Parfum 50 ml.
FormSpray
DoftfamiljAmber
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Kundrecensioner

4.8
Baserat på 378 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
5329
432
38
21
18
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Z
Ziyan, 28 år
3 v
50 ml
ÄlskarAltid varit min sommar favorit
I
Isabelle, 34 år
1 mån.
50 ml
Den enda för migDenna är helt fantastisk, ljuvlig & fräsch! Man känner sig magisk som människa när man denna sprutar på sig! Jag sprutar inte bara en gång, utan fyller på 2 eller 3 gånger under dagen för att jag vil...
L
Lava, 31 år
2 mån
50 ml
Min favorit parfymDen är ett måste i min hylla.
A
Azadeh, 46 år
2 mån
50 ml
ParfymDet doftar inte som förut.
Visar 4 av 378