1 / 1
2.275 kr
Du får 2275 poäng som medlem
2010 fick Le Labo i uppdrag av AnOther Magazine att ta fram en exklusiv doft. Projektet kom till tack vare Sarah från Colette, som tog initiativ till det kreativa samarbetet mellan Le Labo och Jefferson Hack, chefredaktör för AnOther Magazine. Resultatet av samarbetet blev AnOther 13, en hypnotiserande och unik doft. Den är komponerad av den syntetiskt framställda mysken ambroxan, som gör AnOther 13 till en beroendeframkallande doft, tillsammans med tolv andra ingredienser, däribland jasmin, mossa och ambrettefrön absolut – vilket ger den skärpa och glans. Som alla vet slog Colette igen portarna för gott i december 2017, men vi har glädjen att hälsa AnOther 13 välkommen till vår klassiska kollektion i våra labb världen över.
Alcohol Denat., Fragrance (Parfum), Water\Aqua\Eau, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Benzyl Alcohol, Bht Observera att ingredienslistorna kan ändras eller variera från tid till annan. Se ingredienslistan på produktförpackningen för den mest uppdaterade ingredienslistan.

OBS! Det kan finnas små skillnader mellan innehållet ovan och innehållsdeklarationen. Vi rekommenderar därför att du alltid kontrollerar innehållsdeklarationen för den fysiska produkt du får.

Innehåll1 stk
VarumärkenLe Labo
KategoriResestorlek
Visa alltLe Labo Resestorlek
Artikelnummer94005593
EAN0842185115212
Tillverkare, EUWhitman LBS NV
Nijverheidstraat 15
2260 Oevel
Belgium
Tillverkare kontakt[email protected]

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

4.1
Baserat på 9 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
56
41
30
21
11
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
K
Khalid
9 mån
50 ml
Everyone just loves it what a lovely scent 4/5. -1 the price is mad
E
Eduarda
1 år
50 ml
Är kär i denna doft. Väldigt mild och lyxigt. Dock försvinner den lätt på mig så får typ spraya om under dagen.
U
Ulrika
1 år
50 ml
Älskar denna doft. Får ofta frågor vilken doft jag använder som doftar så gott.
E
Elsa
2022-11-25
50 ml
Älskar den! Doften är lite diskret och känns lyxig och funkar i alla lägen. Sitter på länge. Får ofta positiva kommentarer och frågor om den när jag använder den.
Visar 4 av 9