1 / 1

L'Oreal Paris Foundation-Concealer Hybrid, Infallible Skin Ink, 60C, 15ml

Färg:180 Cool
Pris: 259 kr
Du får 259 poäng som medlem
Slutsåld online
Alltid gratis Click & Collect i Kicks butik ·
Upplev nästa generation hållbar makeup med L'Oréal Paris Infaillible Skin Ink Foundation, en semi-permanent, hudefterliknande foundcealer som ger ett felfritt resultat. Håller i upp till 48 timmar* och smetar inte ut.

Denna innovativa foundcealer kombinerar det bästa av två världar: jämnar ut som en foundation och täcker som en concealer. Unik formula känns ultralätt, tonas lätt ut i huden och ger ett naturligt resultat. Formulasammansättning med semi-permanent hållbarhetsteknologi ger långvarig täckning som inte smetar ut. Formulan fäster bra på huden och är elastisk vilket ger den en behaglig känsla på huden hela dagen.

• Semi-permanent formula : Upp till 48 timmars* felfri täckning
• Foundcealer-hybrid: 2-i-1 foundation och concealer
• Lätt textur: Supertunn och i princip osynlig textur som sömlöst tonas ut i hud
• Smetar inte ut, vattenfast och värmetålig
• Naturligt resultat med len och matt finish
• Medium täckning som kan byggas på
• Passar alla hudtyper, även testad på känslig hud
• Applikator för felfri applicering

*Användartest, 161 personer
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Hitta din nästa makeup look med KICKS Makeup Advisor

Kundrecensioner

3.3
Betyg 3.3 av 5 stjärnor
Baserat på 12 recensioner
58% av kunderna rekommenderar produkten
Recensera produkten

Dela dina åsikter med andra kunder

Välj ett betyg

Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering.

Recensioner från Sverige
  • L
    Linn
    21 år
    2 v
    Betyg 4.0 av 5 stjärnor
    Sitter som sten
    15 Neutral

    Denna produkt sitter verkligen som sten, genom all träning och regn! Flyter ofta på fint på ansiktet men med vissa primers eller krämer under kan de lägga sig lite ojämnt. Så testa dig fram med vilka produkter den passar med. Färgen är super fin

    Linn rekommenderar denna produkt
  • D
    Dilek
    38 år
    6 mån
    Betyg 5.0 av 5 stjärnor
    Toppen
    180 Cool

    Lätt i konsistensen. Använder den för hela ansiktet. Smälter in väldigt fint, man ser fräsch ut, utan att känna sig sminkad. Det enda är att man måste vara ganska snabbt med att applicera den på huden.. skaka tuben tio gånger och sedan lägg på ansiktet.

    Dilek rekommenderar denna produkt
  • H
    Hanna
    41 år
    6 mån
    Betyg 4.0 av 5 stjärnor
    Budget bra
    318 Cool

    Verkligen en bra vardagsfoundation. Är så tacksam över att den finns i mörk ton. Har provat olika varianter. Att applicera med borste och det blir bra men då går det är mycket produkt och den tar slut fort. Och så har jag provat med händerna och med ...

    Hanna rekommenderar denna produkt
  • L
    Linda
    32 år
    8 mån
    Betyg 1.0 av 5 stjärnor
    Bu
    15 Neutral

    Den här suger

  • I
    Isabella
    28 år
    9 mån
    Betyg 2.0 av 5 stjärnor
    Svårarbetad samt lägger sig i porer.
    15 Neutral

    Glider på fint till en början, men svårt att arbeta in ytterligare ett lager utan att den lägger sig i porerna. Man måste även arbeta väldigt snabbt samt på små partier i taget annars hinner den att torka. Var taggad på att testa den, men den fungerade tyvärr inte på mig.

  • L
    Luna
    35 år
    9 mån
    Betyg 3.0 av 5 stjärnor
    Svårarbetad
    15 Neutral

    Om du använder en grippy primer (t.ex Hickap) så går den knappt att arbeta med. Men det finns potential, jag ska bara hitta den