
Nyhet
1 / 1
Färg:Solar Sparks
Pris: 280 kr
MAC Squirt Plumping Shimmer Lipgloss Stick är ett skimrande läppglans som nu finns i en extra glittrig version. Perfekt för dig som vill ha ett vårdande läppglans med extra sparkle!Vad gör produkten?Varje gloss-stick har en pärlemorskimrande finish med fina, icke-korniga glitterpartiklar som ger ett vårdat, polerat och fylligare utseende. Ingefärsrotolja och capsicumextrakt tillför värme, medan mentolkristaller svalkar läpparna – och skapar en lätt pirrande känsla som ger omedelbar fyllighet och synlig volym.Vilka fördelar får du?• Ger en glasliknande glans• Vårdar, mjukgör och förbättrar läpparnas utseende• Ger omedelbar fyllighet och synlig volym med en lätt pirrande känsla• Lämnar läpparna mjuka, släta och hälsosammaTips!Du kan uppleva en pirrande känsla. Avsluta användningen om det känns obehagligt.Nyckelingredienser:Kokosolja, sheasmör och avokadoolja: Ger näring, vårdar och ger en glasliknande glans.Ingefärsrotolja, capsicumextrakt, mentolkristaller: Skapar en lätt pirrande känsla som ger omedelbar fyllighet och synlig volym.Hur används den?Applicera på rena läppar vid behov eller ovanpå läppstift för en glansig effekt.Kombinera med en läppenna för omedelbart fylligare läppar.Proffstips!Vrid den icke-återvridbara stiftet tills du hör ett till två klick för optimal mängd högblank färg. Formulan är professionellt utvecklad för att smälta vid kontakt med läpparna.När du vrider upp Squirt – kan du inte vrida ner den igen!
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookiesInspiration

Kundrecensioner
Recensera produkten
Dela dina åsikter med andra kunder
Recensioner från Sverige
- LLindah42 år1 vSimulationBetyg 5.0 av 5 stjärnorBäst i test
Allt med denna kollektion är bra. Alla ingredienser och hur mkt den faktiskt plumpar läpparna. Har köpt om denna flera ggr nu och kommer fortsätta göra det.
Lindah rekommenderar denna produkt - TTilde21 år10 månJetBetyg 4.0 av 5 stjärnorVäldigt fint
Är just nu på min fjärde tub av detta läppglans. Mycket lätt färg och funkar perfekt till vardags.
Tilde rekommenderar denna produkt - EElin46 år1 årHeat SensorBetyg 5.0 av 5 stjärnorSuper skön o soft
Den ger jättefin färg. Tycker den varierar mellan rosa o ljusrött. Kanske har med läpparnad individuella pH värde?.. Håller länge. Men lite kladdig, själva stiftet, svårt att få ut rätt mängd. Men det är ju min åsikt😀
Elin rekommenderar denna produkt - AAnna2023-09-30Heat SensorBetyg 2.0 av 5 stjärnor
Ger glans ett tag men that’s it. Otroligt lös formula, ungefär som den legat i solen länge = svårt att få lagom mängd produkt. Ingen plump heller för den delen. Nä spar din pengar och köp något bättre!

