1 / 1
Pris: 950 kr
Du får 950 poäng som medlem
Med denna produkt får du fri leverans ·
Replica On A Date Eau de Toilette är en fängslande doft inspirerad av en magisk sensommarkväll i Provence – en oförglömlig dejt med utsikt över solvarma vingårdar i solnedgångens gyllene sken.

Doften fångar den sprudlande, beroendeframkallande sötman från mogna druvor som badar i solljus, i harmonisk kombination med den vilda rosens mjuka men självsäkra elegans. Den väcker sinnena till liv och för tankarna till kärlekens första ögonblick – unika stunder, personliga och djupa.

Som en del av den ikoniska Replica-kollektionen, väcker denna doft minnen till liv genom doftens konstnärliga uttryck. I sann creative collective-anda samarbetar Maison Margiela med utvalda parfymörer som förmedlar äkta känslor i varje komposition – en inbjudan att återuppleva, fira och dela oförglömliga ögonblick.

Flaskan följer Maison Margielas minimalistiska formspråk: enkel men sofistikerad, med en bomullsetikett som påminner om de ikoniska plaggetiketterna i Replica-modekollektionen.
FormSpray
DoftfamiljBlommig
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Kundrecensioner

2
Baserat på 2 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
50
40
31
20
11
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
I
Ida
2024-02-07
30 ml
Doftar väldigt blommigt, påminner om en gammal damparfym. Bespara er pengarna.
F
Frida
2023-12-19
30 ml
Överpudrig tung doft.
Visar 2 av 2