
Proskin
1 / 1
Variant:30 ml
Pris: 775 kr
Med denna produkt får du fri leverans ·
Bakuchiol Peptides verkar antiage genom att stimulera kollagenproduktionen och öka hudens fuktnivå. Serumet hjälper till att minimera uppkomsten av mörka fläckar och fungerar även som en antioxidant. Hudtonen blir uppljusad, lugnad och kommande inflammationer i huden kan blockeras.
Idealisk produkt för känslig hud som inte tål A- vitamin. Kan användas både dag och natt.
Idealisk produkt för känslig hud som inte tål A- vitamin. Kan användas både dag och natt.
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookiesInspiration
Kundrecensioner
Recensera produkten
Betygsätt produkten och dela din upplevelse
Recensioner från Sverige
- IIngrid2023-03-16Betyg 5.0 av 5 stjärnor
Bästa serumet för min känsliga fnasiga hud i T - linjen, speciellt runt näsan. Det läker huden efter några dagars användning. Använder både natt som dag. Testat andra serum, men återgår till denna. Blev rekommenderad serumet av en tjej med rosacea, där det hjälp henne.
- AAnette2022-08-19Betyg 1.0 av 5 stjärnor
Går inte in i huden utan lägger sig som en hinna ovanpå. Spelar ingen roll hur länge jag väntar, den glider fortfarande runt på huden. Kommer inte att köpa denna igen.
- EEmelie2022-05-02Betyg 4.0 av 5 stjärnor
Trevlig. Funkar bra på min känsliga rosacea-hy.




