1 / 1

Natural Moisturizing Factors + HA

87 kr
Du får 87 poäng som medlem
Slutsåld online
Altid gratis Click & Collect i Kicks butik ·
Veganskt
Utan parfym
Återfuktande
Känslig
Torr
Natural Moisturizing Factor + HA är en läcker dagkräm från The Ordinary, som tack vare naturliga fuktgivande faktorer (NMF) håller det yttre lagret av huden skyddat och väl återfuktat. NMF består av flera aminosyror, fettsyror, triglycerider, urea, ceramider, fosfolipider, glycerin, sackarider, natrium PCA, hyaluronsyra och många andra föreningar som förekommer naturligt i huden. Denna formel ger en icke-oljig återfuktning som fungerar som ett komplement till försvagade NMF-komponenter. Den innehåller 11 aminosyror, fosfolipider, alfa/beta/gamma-fettsyror, triglycerider, steroler och sterolestrar, glycerin, ceramidprekursorer, urea, sackarider, natrium-PCA och hyaluronsyra. Den ger omedelbar återfuktning och bestående resultat vid fortsatt användning.

Användning: Använd krämen efter rengöring och serum på morgonen och eventuellt även på kvällen.
HudtypNormal, Kombinerad, Torr, Känslig, Fet
EgenskaperÅterfuktande, Skyddande och förebyggande
Applicera efter serum efter behov för effektiv återfuktning av hudytan.
Innehåll30 ml
Enhetspris2.900 kr/l
VarumärkenThe Ordinary
KategoriReseförpackningar
Visa alltThe Ordinary Reseförpackningar
Artikelnummer759616
EAN769915195927

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

4.1
Baserat på 50 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
529
49
34
22
16
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
Sortera efter
E
Emelie
8 mån
30 ml
Gillade inte denna. Huden kändes instängd på något sätt men inte återfuktad.
L
Linnéa
1 år
30 ml
Jag har en problemhy och med denna produkt så har min hy blivit mycket jämnare med mindre utbrott.
M
Marie
1 år
30 ml
Mycket behaglig. Krämig men inte fet. Återfuktande. Lätt att smörja in, går snabbt in i huden. Framförallt snäll mot huden. Mycket bra ingredienser. En ny favorit.
E
Elizabeth
1 år
30 ml
Märkbara skillnader efter en användning. Jag har väldigt torr hud och "problemområden". Efter ett fuktserum och därefter denna hudkräm så är det torra halvt borta. 2 dagar senare med denna morgon och kväll så är allt borta.
Visar 4 av 50