Spara 10%Köp för 600,-
1 / 1
Spara 10%Köp för 600,-

Naked 2 Basics Palette

Medlemspris
Pris: 342 kr
Original pris:380 kr
Spara 38,-

Pris per styck vid köp för min. 600,-

10% extra vid köp över 600 kr*

Du får 342 poäng som medlem
Med denna produkt får du fri leverans ·
Utan parfym
Urban Decay har laddat den multifunktionella MATTE-paletten med sex naturliga färger som alla kvinnor behöver i sin makeuparsenal. Paletten innehåller allt du behöver för att skapa en mjuk och neutral ögonmakeup med en matt finish - inklusive fyra exklusiva färger.
Färgerna innehåller mer pigment än traditionella matta ögonskuggor, och glider lätt över huden med en lyxigt silkesmjuk känsla. Den innehåller även en semimatt färg, Venus, som har en diskret satinfinish perfekt för att ljusa upp och skapa dimension.
Paletten är liten med ögonskuggorna på insidan har allt som behövs. Färgerna innehåller Pigment Infusion System™, den patentskyddade blandningen ingredienser som gör ögonskuggorna perfekta för att tona ut med en sammetslen konsistens, intensiv färg och fantastisk hållbarhet.
FormKompakt
FinishMatt
StorlekPalett
TäckningsgradHög
Vill du se innehållet?
Då behöver vi att du accepterar funktionella cookies

Inspiration

Hitta din nästa makeup look med KICKS Makeup Advisor

Kundrecensioner

4.7
Baserat på 80 recensioner
Se fördelningen av stjärnor här
566
49
32
22
11
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
H
Hulda, 23 år
1 v
BraBra pigment med kallare undertoner funkade bra för mig
A
Anna, 44 år
1 mån.
Riktigt braBra basfärger och lätt att använda för mig så inte använder ögonskugga så ofta. Färgerna har bra pigment och håller hela dagen.
A
Anna, 52 år
2 mån
Perfekt kombinerade kalla tonerLätt att applicera, sitter hela dagen o perfekta kalla toner. Har letat efter en bra matt ögonskugga med kalla färger o den är perfekt.
T
Therese, 33 år
2 mån
Väldigt bra ögonskugga!Väldigt bra ögonskugga som inte lägger sig i vecken på ögonlocken 🫶🏻
Visar 4 av 80