1 / 1

Skinovage Vitalizing Cream Rich

Variant:50 ml
805 kr
Slutsåld online

Slutsåld i butik

Rik ansiktskräm som ger extra vitalitet och lyster till trött, gråglåmig hud. Det energigivande komplexet av algin från havslager och papaya aktiverar huden genom att stimulera både ämnesomsättning och hudförnyelse. Samtidigt skyddas huden från att förlora fukt och hudens fuktinnehåll ökas. Uppgraderad med kakaoextrakt som ger ett kraftfullt skydd mot fria radikaler så att huden skyddas mot för tidigt digitalt hudåldrande orsakat av blått ljus. Som avslutande finish ger mineralflingor en direkt utjämnande soft ”blur” effekt som jämnar och slätar ut hudytan.
SKINOVAGE produkterna är samtliga inspirerade av autofagi - mekanismen för cellåtervinning. Extrakt av schweizisk alpinros stödjer autofagiprincipen och hjälper huden att hjälpa sig själv att föra bort slaggprodukter och skyddar mot oxidativa skador som annars påskyndar hudåldrandet - för en stark, vital och hälsosam hud.
Applicera morgon och/eller kväll efter rengöring på ansikte, hals och dekolletage. Perfekt i kombination med Vitalizing Cream som dagkräm.
Innehåll50 ml
Enhetspris16.100 kr/l
VarumärkenBABOR
SerieSkinovage
Kategori24H-Kräm
Visa alltBABOR 24H-Kräm
Visa alltSkinovage 24H-Kräm
Artikelnummer823705
EAN4015165359418

Du kan betala med valfri metod hos oss. Du väljer betalningsmetod i kassan.

  • Visa
  • Mastercard
  • Swish
  • Klarna
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Kundrecensioner

Bli först med att recensera denna produkt
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer