MON|SUN: topp 5 bästa homespaprodukter
MON|SUN topp 5
Shoppa MON|SUN1. Silkeslen på en natt
Magic Midnight Detox & Antioxidant Overnight Body Treatment
Kroppsmasken Magic Midnight Detox & Antioxidant Overnight Body Treatment smörjs in på kvällen och gör underverk medan du sover. En blandning av bland annat exfolierande AHA-syra och enzymer ger lyster, stramar upp och gör din hud underbart len.
- Bästa kroppsprodukt jag testat, blir så len i huden! Hoppas denna kommer att finnas för alltid, känner inte till någon annat produkt som ger samma resultat.
– Hanna
2. Vakna med mjuka fötter
Bedtime Therapy Calming Oats Overnight Foot Mask
Med fotmasken Bedtime Therapy Calming Oats Overnight Foot Mask, som verkar över natten, vaknar du upp med mjuka återfuktade fötter. Exfolierande enzymer, lugnande havre och massor av fukt kombineras i den fluffiga och väldoftande masken.
Endast hunnit använda den en gång men wow vilket resultat. Har mkt förhårdnader och torrsprickor och det blev en jättestor skillnad. Rekommenderar!!!
– Emelie
3. Lyxig handbehandling
Nighttime Wonder Detox & Antioxidant Hand Treatment 75 ml
Gå och lägg dig och vakna upp med härligt lena och mjuka händer. Denna mångsidiga mask återfuktar på djupet, exfolierar och skämmer bort din hud.
Grym handkräm! Använder 2 gånger/vecka & sover med den. Hela den här serien med AHA är grym; Scrub, bodylotion & handkräm.
– Maria
4. Uppfriskande skum
7AM Shower Mineral & Moist Shower Gel 200 ml.
7AM Shower Mineral & Moist Shower Gel är en fjäderlätt duschgel fylld av uppfriskande doftnoter som citrus, ingefära, mysk och gräs. Vid applicering förvandlas gelen till mjukt skum, som både återfuktar och väcker hela kroppen.
Sjukt härlig mousse! Gillar verkligen formulan och att den doftar väldigt gott. Gör en trött morgondusch roligare!
– Emma
5. Lyxig kroppsolja
Luster Moments Repairing Oils Body Oil 300 ml
Denna lyxiga mandelkroppsolja med härligt närande egenskaper i kombination med reparerande och återställande avokadoolja och vitamin E återfuktar effektivt och tillför smidighet till torr hud.
Älskar denna oljan , luktar underbart och super härlig att smörja in sig med!
– Sara