1 / 1
Farve:04 Pitaya
Pris: 310 kr
Optjen 310 point hos Club Matas
Med denna produkt får du fri leverans ·
Lip Oil Comfort har en ny, uppgraderad formula som ger läpparna näring och skydd samtidigt som de får en härlig plumping-effekt och en spegelblank finish! Innehåller tre olika växtoljor som är behagligt återfuktande, närande och lugnande medan en skir färg och enastående glans förstärker läpparnas naturliga skönhet. Läppoljans oljetextur känns inte klibbig, utan glider lätt över läpparna vid applicering och lämnar en behaglig känsla. Innehåller 93% naturliga ingredienser.

• Närande läppolja för fukt, komfort och synbart fylliga läppar
• Ger en plumping-effekt och spegelblank finish
• Behaglig textur som inte känns klistrig

Läppoljan innehåller bland annat en kraftfull trio av ansvarsfullt skördade, ekologiska oljor – sweetbriar-rosolja, jojobaolja och hasselnötsolja – som hjälper till att ge läpparna volym, återfuktning och näring hela dagen.

Tips!
Läppoljan kan användas på 4 olika sätt: som en primer, för sig själv, ovanpå läppstift eller under natten som en närande läppmask (01 Honey).
TäckningLätt
Vil du se indholdet?
Så har vi brug for at du accepterer funktionelle cookies

Inspiration

Hitta din nästa makeup look med KICKS Makeup Advisor

Kundeanmeldelser

4.1
Baseret på 125 anmeldelser
Se fordelingen af stjerner her
564
430
315
210
16
Alla recensioner läses av KICKS kundservice innan publicering. Läs mer
A
Anna, 41 år
2 v
10 Plum
Kan tänka mig att köpa igenÄr ganska feg när det kommer till färg och brukar hålla mig till nude eller transparent färg, men efter att ha provat (på handryggen) i butik så vart det plum! Superfin och doftar fantastiskt! Konsistens är bra och läppoljan är lättapplicerad.
K
Karin, 50 år
1 mån.
01 Honey
Bästa lip oil!Kan inte gå och lägga mig utan Clarins lip comfort oil på läpparna. Så skön och mjukgörande.
A
Amanda, 18 år
2 mån
04 Pitaya
Väldigt braBlir jättefin på läpparna och känns återfuktande
L
Linda, 47 år
3 mån
04 Pitaya
Mjuka fina läpparKöpte färgen Pitaya och den är fint rosa. Tycker den är lätt att få fint på läpparna, lagom i konsistensen och med en pigg färg. Tycker den är bra på vintern då jag får torra läppar
Viser 4 af 125